Seimas priėmė Inovacijų skatinimo fondo įstatymą

2020-06-26
Seimas priėmė Inovacijų skatinimo fondo įstatymą

Šiandien Seimas  priėmė Inovacijų skatinimo fondo įstatymą, kuriuo siekiama pritraukti daugiau investicijų į mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) sritis.  Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotas įstatymas sudarys galimybę 2021 m. steigti Inovacijų skatinimo fondą, kuris užtikrins efektyvų MTEPI veiklų finansavimą ir prisidės prie jų plėtros. Fondas taip pat sudarys galimybę verslui kur kas paprasčiau gauti lėšų įvairioms inovatyvioms idėjoms įgyvendinti.

„Inovacijų skatinimo fondas užtikrins didesnes nei iki šiol viešąsias investicijas į MTEPI sritis ir leis pritraukti daugiau privačių verslo investicijų. Fondas bus ypač naudingas inovacinę veiklą vykdantiems startuoliams, kuriems reikalingas finansavimas verslo pradžiai ir produktų vystymui. Fondo investicijos taip pat didins jas gavusių įmonių sukuriamą pridėtinę vertę, darbo našumą, sukuriamų inovatyvių produktų kiekį, įvairovę, pardavimą ir eksportą“, – teigia laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Inovacijų skatinimo fondas taip pat leis geriau planuoti inovacinę veiklą ir į ją kryptingai investuoti, o fondo investicijos į inovacinę veiklą vykdančias įmones leis pritraukti išorinio kapitalo ir užsienių investicijų.

Fondas bus naudingas Lietuvos ekonomikai – skatins naujų produktų kūrimą ir pardavimą, privačias investicijas bei sustiprins MTEPĮ vykdančių įmonių ekosistemą. Taip pat tai turės įtakos ir valstybės finansams, nes didins inovatyvaus verslo sumokamus mokesčius į valstybės biudžetą.

Fondo investicijos bus vykdomos finansinėmis priemonėmis, t. y. paskolų, garantijų teikimo ir rizikos kapitalo investicijų į inovatyvų verslą forma. Tai užtikrins didelės dalies fondo investicijų grąžą. Be to, fondo veikimas leis užtikrinti tvarų skatinamąjį finansavimą inovacinei veiklai vykdyti net ir ekonominių sunkumų metu ir leis šalies verslui prisitaikyti prie Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų mažėjimo.

Valstybės biudžeto lėšos į fondą bus skiriamos pagal poreikį, atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes bei fondo investicijų paklausą.  Numatoma fondui skirti lėšų iš ES fondų ir kitų šaltinių. 2021−2040 m. laikotarpiu lėšų įplaukos į fondą ir jo investicijos galėtų siekti iš viso maždaug 900 mln. eurų.

Toliau skaitykite

Nuo naujų metų leidimus dalyvauti NATO skelbiamuose konkursuose išduos Viešųjų pirkimų tarnyba
Nuo naujų metų leidimus dalyvauti NATO skelbiamuose konkursuose išduos Viešųjų pirkimų tarnyba
2020-08-13

Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. patikimumo deklaracijas juridiniams asmenims, norintiems dalyvauti Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) skelbiamuose prekių, paslaugų ar darbų pirkimo konkursuose, išduos Viešųjų pirkimų tarnyba, o ne Ekonomikos ir inovacijų ministerija, kaip buvo iki šiol. Šiandien šiam pakeitimui pritarė Vyriausybė.

 

Lietuvoje vyks tarptautinis startuolių konkursas „Startup Fair Pitch Battle“
Lietuvoje vyks tarptautinis startuolių konkursas „Startup Fair Pitch Battle“
2020-08-12

8 metus iš eilės organizuojamas startuolių konkursas „Startup Fair Pitch Battle” sugrįžta ir kviečia perspektyviausius Lietuvos bei užsienio startuolius varžytis dėl geriausiojo titulo. Rugsėjo 25 dieną, „LOGIN” renginio metu startuoliai turės galimybę pristatyti savo inovatyvius verslus renginio žiūrovams ir tarptautinei ekspertų komisijai.