Skelbiama Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka

2019-04-25
Skelbiama Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia Lietuvos įmones ir organizacijas dalyvauti 2019 m. Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje. Šio konkurso dalyviai turi galimybę pristatyti perspektyvias verslumą skatinančias viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas.

 „Nacionalinė Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų atranka suteikia progą viešojo ir privataus sektoriaus atstovams pristatyti tokius projektus, kuriais skatinamas verslumas, diegiamos inovacijos, gerinama verslo aplinka. Konkursas taip pat leidžia padidinti jame dalyvaujančių įmonių ir organizacijų žinomumą bei padeda atrasti potencialių partnerių, kurie prisidėtų prie šių projektų. Be to, nacionalinės atrankos nugalėtojai turi galimybę Europos lygiu sulaukti solidaus įvertinimo ir įgyti tarptautinį pripažinimą, kuris ypač svarbus sėkmingai įgyvendinant projektus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Du geriausius Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų Lietuvos nacionalinei atrankai pateiktus projektus išrinks speciali vertinimo komisija. Nacionalinės atrankos nugalėtojai bus pakviesti dalyvauti Mažų ir vidutinių įmonių asamblėjoje ir Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų įteikimo ceremonijoje Helsinkyje šių metų lapkričio mėnesį Suomijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu.

Įmonės ir organizacijos kviečiamos pristatyti savo projektus pagal šias nominacijas: verslumo dvasios skatinimo, investicijų į verslumo įgūdžius, verslo aplinkos gerinimo, verslo tarptautinės plėtros skatinimo, žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimo ir atsakingo verslo. Konkurso dalyvių projektas turi būti įgyvendintas ar įgyvendinamas bent dvejus metus.

Konkurso sąlygas, atrankos kriterijus ir paraiškos formą galima rasti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tinklalapyje adresu: http://eimin.lrv.lt/europos-verslininkystes-skatinimo-apdovanojimai.

Daugiau informacijos sužinoti ir paraiškas iki šių metų gegužės 17 dienos pateikti galite el. paštu: indre.andrijauskiene@eimin.lt.

Praėjusiais metais nacionalinę atranką laimėjo verslumo kompetencijų ugdymo programa „Verslumo akademija“ ir Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko projektas „Futurepreneurs“. Šios iniciatyvos motyvuoja jaunimą kurti verslo idėjas, dirbti komandoje ir mokytis kartu su sėkmingo verslo atstovais. Tiek „Verslumo akademijos“, tiek „Futurepreneurs“ dalyviai jau yra oficialiai įkūrę startuolius.

Europos verslininkystės apdovanojimus Europos Komisija organizuoja kasmet nuo 2005 metų. Jais įvertinamos sėkmingiausios verslininkystės iniciatyvos Europoje, kurios skatina verslumą, palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir gali įkvėpti būsimus verslininkus.

Konkurse dalyvauja 28 Europos Sąjungos valstybės narės, taip pat Islandija, Norvegija ir Turkija.

Toliau skaitykite

Pasaulio konkurencingumo indekse Lietuva pakilo į 39 vietą
Pasaulio konkurencingumo indekse Lietuva pakilo į 39 vietą
2019-10-11

Pasaulio ekonomikos forumo (World Economic Forum) paskelbtame 2019 m. konkurencingumo tyrime Lietuva pakilo laipteliu aukštyn ir užima 39-ą vietą tarp 141-os vertintos valstybės.

„Versli Lietuva“: ekonomika lėtėja, tačiau palankios sąlygos kurti verslą išlieka
„Versli Lietuva“: ekonomika lėtėja, tačiau palankios sąlygos kurti verslą išlieka
2019-06-13

Ekonominė padėtis verslui kurtis ir plėstis Lietuvoje yra palanki, šalies ekonomika auga, o prie to labiausiai prisideda vidaus paklausa ir eksportas. Praėjusiais metais Lietuvoje sparčiai steigėsi nauji juridiniai asmenys, o vidutinis darbo užmokestis augo sparčiausiai per visą pokrizinį laikotarpį. Tačiau perkaitusi darbo rinka verslui tampa vis didesniu iššūkiu, stebimas  savarankiškai dirbančių asmenų ir prekybos sektoriaus įmonių skaičiaus mažėjimas, o prognozuojamas lėtesnis Lietuvos eksporto augimas lėtins viso verslo plėtrą šalyje – tokios įžvalgos pateikiamos „Versli Lietuva“ Lietuvos verslumo tendencijų 2018 m. ir 2019 m. pr. apžvalgoje.