Skelbiama Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka

2019-04-25
Skelbiama Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia Lietuvos įmones ir organizacijas dalyvauti 2019 m. Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje. Šio konkurso dalyviai turi galimybę pristatyti perspektyvias verslumą skatinančias viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas.

 „Nacionalinė Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų atranka suteikia progą viešojo ir privataus sektoriaus atstovams pristatyti tokius projektus, kuriais skatinamas verslumas, diegiamos inovacijos, gerinama verslo aplinka. Konkursas taip pat leidžia padidinti jame dalyvaujančių įmonių ir organizacijų žinomumą bei padeda atrasti potencialių partnerių, kurie prisidėtų prie šių projektų. Be to, nacionalinės atrankos nugalėtojai turi galimybę Europos lygiu sulaukti solidaus įvertinimo ir įgyti tarptautinį pripažinimą, kuris ypač svarbus sėkmingai įgyvendinant projektus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Du geriausius Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų Lietuvos nacionalinei atrankai pateiktus projektus išrinks speciali vertinimo komisija. Nacionalinės atrankos nugalėtojai bus pakviesti dalyvauti Mažų ir vidutinių įmonių asamblėjoje ir Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų įteikimo ceremonijoje Helsinkyje šių metų lapkričio mėnesį Suomijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu.

Įmonės ir organizacijos kviečiamos pristatyti savo projektus pagal šias nominacijas: verslumo dvasios skatinimo, investicijų į verslumo įgūdžius, verslo aplinkos gerinimo, verslo tarptautinės plėtros skatinimo, žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimo ir atsakingo verslo. Konkurso dalyvių projektas turi būti įgyvendintas ar įgyvendinamas bent dvejus metus.

Konkurso sąlygas, atrankos kriterijus ir paraiškos formą galima rasti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tinklalapyje adresu: http://eimin.lrv.lt/europos-verslininkystes-skatinimo-apdovanojimai.

Daugiau informacijos sužinoti ir paraiškas iki šių metų gegužės 17 dienos pateikti galite el. paštu: indre.andrijauskiene@eimin.lt.

Praėjusiais metais nacionalinę atranką laimėjo verslumo kompetencijų ugdymo programa „Verslumo akademija“ ir Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko projektas „Futurepreneurs“. Šios iniciatyvos motyvuoja jaunimą kurti verslo idėjas, dirbti komandoje ir mokytis kartu su sėkmingo verslo atstovais. Tiek „Verslumo akademijos“, tiek „Futurepreneurs“ dalyviai jau yra oficialiai įkūrę startuolius.

Europos verslininkystės apdovanojimus Europos Komisija organizuoja kasmet nuo 2005 metų. Jais įvertinamos sėkmingiausios verslininkystės iniciatyvos Europoje, kurios skatina verslumą, palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir gali įkvėpti būsimus verslininkus.

Konkurse dalyvauja 28 Europos Sąjungos valstybės narės, taip pat Islandija, Norvegija ir Turkija.

Toliau skaitykite

K.A.V.A. 2019: augantys augančio miesto apdovanojimai
K.A.V.A. 2019: augantys augančio miesto apdovanojimai
2019-04-23

Prieš metus pirmą kartą iškiliausius Kauno verslus pasveikinęs ir pagerbęs renginys „Kauno augančio verslo apdovanojimai“ (K.A.V.A.) šiemet startuoja su nauja jėga: prie apdovanojimų jungiasi nauji partneriai, o miesto verslai galės varžytis dėl dar daugiau nominacijų – renginio organizatorius VšĮ „Kaunas IN“, kartu su renginio globėju Kauno miesto savivaldybė, žada dar daugiau dėmesio miestą kuriančiam bei garsinančiam verslui ir kviečia įvairių sričių Kauno verslo atstovus teikti paraiškas ir pretenduoti į garbingus K.A.V.A. 2019 apdovanojimus.

Technologinių ekoinovacijų diegimui – milžiniškas verslo dėmesys
Technologinių ekoinovacijų diegimui – milžiniškas verslo dėmesys
2019-04-23

Itin didelis įmonių susidomėjimas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemone „Eco-inovacijos LT+“ rodo, kad Lietuvos verslas pasirengęs diegti aplinką tausojančias technologines ekoinovacijas. Pagal trečiąjį šios priemonės kvietimą sulaukta 85 paraiškų gauti 60 mln. eurų finansavimą. Tai beveik dvigubai daugiau, nei yra numatyta priemonės „Eco-inovacijos LT+“ kvietime.