Skelbiama Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka

2021-05-25
Skelbiama Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia savivaldybėse ir regionuose įgyvendinamų projektų dalyvius teikti paraiškas Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinei atrankai, kurią organizuoja Europos Komisija. Šių apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Tai ne tik konkursas – juo taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nugalėtojai yra atrenkami iš 32 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų nominacijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“ ir  „Atsakingas verslas“. Taip pat specialus prizas įteikiamas už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslo iniciatyvą.

Pagrindiniai apdovanojimų teikimo tikslai:

  • Nustatyti ir pripažinti sėkmingą veiklą ir iniciatyvas, kurių imamasi skatinant verslumą ir bendradarbiavimą.
  • Pristatyti ir pasidalyti geriausiais bendradarbiavimo pavyzdžiais ir sėkmės istorijomis.
  • Dar labiau pabrėžti bendradarbiavimo vaidmens visuomenėje svarbą.
  • Paskatinti ir įkvėpti bendradarbiauti.

Paraišką galima teikti pagal vieną iš šių nominacijų:

  • „Verslumo dvasios skatinimas“;
  • „Investicijos į verslumo įgūdžius“;
  • „Verslo aplinkos gerinimas ir skaitmeninės pertvarkos rėmimas“;
  • „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“;
  • „Tvarios pertvarkos finansavimas“;
  • „Apdovanojimas už atsakingą verslą“.

2020 metais nacionalinės atrankos nugalėtojais tapo VšĮ Kaunas IN projektas „Kauno startuoliai“ (kategorija „Investicijos į verslumo įgūdžius“) ir Palangos miesto savivaldybės projektas „Palangiškio kortelė“ (kategorija „Atsakingas verslas“).

Paraiškos formą bei praktinį vadovą galite rasti čia. Paraiškas pateikti iki 2021 m. birželio 15 d. „Word“ ir PDF formatais elektroninio pašto adresu simona.gaidyte@eimin.lt.

SVARBU: Paraiškose turi būti nurodytos vykdomos arba neseniai baigtos politikos kūrimo, verslumo ar švietimo srities iniciatyvos ir jų įtaka atitinkamam regionui ar vietovei bei parodyta laipsniška jų raida per ne mažiau nei 15 mėnesių.

Daugiau informacijos apie apdovanojimus rasite čia.

Toliau skaitykite

2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas
2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas
2021-06-15

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Latvija ir Estija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Latvijos ir Estijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Verslui paskirstyta paramos už 155 mln. eurų
Verslui paskirstyta paramos už 155 mln. eurų
2021-06-14

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 14 d. iš viso yra patvirtinusi 155,2 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 116 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 31,49 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,14 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,6 mln. eurų subsidijų.