Startuoliai kviečiami „įsikrauti“: konkursui „Startup Fair: Recharge“ investuotojai paruošė 100 000 EUR investiciją

2021-04-16
Startuoliai kviečiami „įsikrauti“: konkursui „Startup Fair: Recharge“ investuotojai paruošė 100 000 EUR investiciją

Šiemet jau 9-tus metus iš eilės įvyksiantis tarptautinis ir vienas svarbiausių Lietuvos startuolių renginių „Startup Fair: Recharge“ skelbia, kad birželio 3-4 d. Vilniuje įvyks didysis startuolių ekosistemos persikrovimas, kai po ilgo laiko tarpo bus atnaujinta tinklaveikla, o investicijų srautas į perspektyviausius startuolius galimai padidės dar vienu 100 000 Eur finansiniu „įkrovimu“. Lietuvos ir užsienio startuolių registracija į inovatyvių verslų konkursą „Startup Fair Pitch Battle“ jau prasidėjo.

„Pastarieji metai aiškiai parodė vis stiprėjančią startuolių įtaką Lietuvos ekonomikai – startuoliai buvo bene vienintelis sektorius, sugebėjęs augti ir plėstis net ir pandemijos metu: inovatyvių verslų kūrėjai sugebėjo greitai prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos, koreguoti savo verslo modelius, pasiūlyti naujų sprendimų bei pritraukti investicijas. Todėl šiais metais organizuodami vieną laukiamiausių startuolių renginių „Startup Fair: Recharge“, kviečiame visus pasidalinti išmoktomis pamokas, sustiprinti sutrikusius ryšius ir visiems kartu persikrauti dar didesniems pasiekimams. Būtent šių metų pagrindinę renginio temą ir dedikavome persikrovimui (angl. recharge). Siekdami padėti dar sėkmingiau judėti pirmyn, startuolius kviečiame „Pitch Battle” kovose varžytis dėl 100 000 Eur investicijos, kuri taps puikiu finansiniu „įkrovimu“ tolesnei plėtrai“, – sako Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Pasak jos, šiais metais prie renginio „Startup Fair: Recharge“ pagrindinio investicinio fondo įsteigimo prisidėjo du Lietuvos startuolių ekosistemos dalyviai: verslo angelų tinklas „LitBAN“ ir rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“. Investuotojai atskleidžia į ką labiausiai atsižvelgs vertinant, kuris startuolis yra verčiausias laimėti pagrindinį investicinį prizą.

Kokių startuolių žvalgysis investuotojai šiemet?

Renginio „Startup Fair: Recharge“ startuolių konkursas „Pitch Battle“ kasmet sulaukia didžiulio startuolių ir investuotojų dėmesio, jo metu tiek Lietuvos, tiek užsienio startuoliai turi neeilinį šansą prisistatyti investuotojams, o pastariesiems tai galimybė įvertinti rinkoje esantį investicinį potencialą.

„Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“ nuolat ieško įvairių, didelį potencialą turinčių startuolių ir tikisi juos sutikti renginio „Startup Fair: Recharge“ konkurse „Pitch Battle“. Kartu su „Coinvest Capital“ planuojame geriausiam startuoliui pasiūlyti iki 100 000 Eur investiciją, tačiau sandorio suma yra derybų ir pasirinkto startuolio potencialo klausimas. Visgi, svarbu paminėti, kad labai svarbus aspektas tiek pristatant, tiek derantis dėl investicijos – finansinės „injekcijos“ panaudojimo plano turėjimas. Investicijos lengviau pasiekiamos, kai aiškiai suprantama, kaip pritrauktas kapitalas startuoliui padės augti“, – neslepia Justinas Pašys, Lietuvos verslo angelų tinklo „LitBAN“ vadovas.

Investavimo galimybių ieškantys investuotojai pasižymi gerų verslo idėjų įžvalgumu ir daug dėmesio skiria startuolių vystymosi potencialo įvertinimui. Tačiau konkurso „Pitch Battle“ metu jie vertina ir daug kitų įvairių kriterijų.

„Ieškosime ir dėmesį labiausiai kreipsime į startuolius, kurie turi aiškius plėtros į užsienį planus ir, kurių siūlomi produktai arba paslaugos gali generuoti pakankamą pardavimų augimą kasmet. Kalbant apie startuolių veiklos sritį, fondą dominančios sritys neapsiriboja vien naujausiomis technologijomis. Be abejo vertiname ir industrijos, kurioje veikia startuolis vystymosi greitį, atkreipiame dėmesį į makro tendencijas ir sritis, kurios šiuo metu laikomos perspektyviausiomis – sveikatos priežiūra ar medicina, dirbtinis intelektas bei kitos aukštosios technologijos“, – atskleidžia Viktorija Vaitkevičienė, rizikos kapitalo fondo „CoInvest Capital“ vadovė.

Startuolių registracija į konkursą „Pitch Battle“ jau prasidėjo ir vyks iki gegužės 15 d. renginio „Startup Fair: Recharge“ svetainėje www.startupfair.lt

Šiemet „Startup Fair: Recharge“ renginio metu taip pat vyks konferencija, kurios pagrindinės temos suksis apie švietimo technologijas (angl. „EdTech“), kibernetinio saugumo sprendimus (angl. „CyberTech“) bei kitas technologijas. O savo patirtimi ir pamokomis dalinsis sėkmingiausių Lietuvos startuolių kūrėjai, naujai „įsikrovę“ startuoliai, kurie sugebėjo atrasti naujų galimybių ir augti pandemijos metu bei kiti ekosistemos atstovai. Renginio metu taip pat vyks startuolių individualūs susitikimai su investuotojais.

Inovatyvių verslų konkursas „Pitch Battle“ yra didžiausio Baltijos šalyse startuolių renginio „Startup Fair: Recharge“ dalis, kurį jau 9 metus iš eilės Lietuvoje organizuoja „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos plėtros fasilitatorius „Startup Lithuania“. Dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos, šiais metais dviejų dienų renginys vyks birželio 3-4 d. ir, jei aplinkybės bus palankios, bus organizuojamas hibridiniu formatu, kai ribotas dalyvių skaičius turės galimybę renginyje dalyvauti gyvai „Vilnius Tech Park“ lauko erdvėse, o visas renginys visiems bus nemokamai transliuojamas internete.  Daugiau informacijos apie renginį „Startup Fair: Recharge“ ir startuolių konkursą „Pitch Battle“: www.startupfair.lt

Toliau skaitykite

56% Lietuvos startuolių nepajautė neigiamo pandemijos poveikio, o 19% jų teigia sulaukę palankių veiklos rezultatų COVID-19 metu
56% Lietuvos startuolių nepajautė neigiamo pandemijos poveikio, o 19% jų teigia sulaukę palankių veiklos rezultatų COVID-19 metu
2021-02-26

Nepaisant to, kad pandemijos laikotarpis daugeliui verslų buvo tikras iššūkis, daugiau nei pusė Lietuvos startuolių teigia nepajautę pokyčių savo versle, o dalis jų netgi COVID-19 akivaizdoje sulaukė gerokai daugiau klientų ir padidėjusių pajamų.

Moterų įkurti startuoliai: kodėl jų vis dar mažuma?
Moterų įkurti startuoliai: kodėl jų vis dar mažuma?
2020-08-20

Moterų įkurtų startuolių skaičius vis dar smarkiai atsilieka nuo vyrų. „PitchBook“ duomenimis, tik 17 proc. 2018 m. pasaulio startuolių yra įkurti moterų, jie taip pat gauna ženkliai mažiau rizikos kapitalo fondų investicijų. Skaičiuojama, kad Lietuvoje moterys įkūrusios vos kas ketvirtą startuolį. Kas tai lemia? Ką daryti, kad jų daugėtų? Įžvalgomis apie tai dalinasi inovacijų konsultantė, projekto „Women for Global Challenges“ iniciatorė Justina Klyvienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė Roberta Rudokienė ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projekto „TechHub“ vadovė Gintarė Narakienė