Trys patarimai, kaip tapti pranašesniu už konkurentus

2017-12-07

Tiek gyvenime, tiek versle žmonės labiausiai bijo patirti nesėkmę, arba kitaip tariant – susimauti. Tai stabdo pradėti verslą ir padaryti proveržį jau veikiančiame versle. Apie tai, kaip tapti pranašesniu už konkurentus, lapkričio 22 d. „Versli Lietuva“ renginyje patarimais dalijosi patyrę pranešėjai. Išskiriame tris kertinius konkurencingumo versle požymius.  

Jeigu neturi tikslo, dirbi tam, kuris jį turi

Taip sako verslo konsultantas, „Turnaround Management Consulting“ vadovas Vitalijus Majorovas ir priduria, kad judėti pirmyn žmonėms trukdo klaidingas suvokimas, kas yra baimė, o kas yra tik nerimas. Labai dažnai turimos baimės yra tik nerimas, kuris nėra pagrįstas.  Paprastai nerimas yra nežinojimas ir nenoras išeiti iš savo komforto zonos. Įveikti nerimą padeda motyvai, kurie išveda iš komforto zonos ir skatina siekti tikslo.

Nebijoti būti drąsiems

„Viskas yra žymiai paprasčiau ir praktiškiau nei gali pasirodyti pasimokius verslo vadybos universitetuose ar prisiskaičius knygų. Niekada nėra vieno atsakymo, kaip daryti, todėl nereikia bijoti bandyti. Smulkieji verslininkai, kurie neturi daug pinigų, turi išskirtinę galimybę tai daryti, nes jie praktiškai neturi ką prarasti“, – sako Arūnas Matačius, inovacijų globalioms rinkoms kūrėjas ir inovacijų agentūros „One is Five“ bendraįkūrėjas. Jis pataria atsiriboti nuo daug ko, ką mokate ir esate įpratę daryti, nes versle sėkmę patiria tie, kurie galvoja kitaip nei kiti.

Būti pranašesniu, bet išlikti savimi

Išskirtinumas yra neabejotinas pranašumas versle, tačiau beieškant ryškesnių savo verslo požymių labai svarbu nenutolti nuo savitumo. Lina Kilimonytė UAB „Alisa Management Laboratory“ pardavimų konsultantė, atkreipia dėmesį, kad konkurentų veiksmai neretai gali iššaukti agresyvumą, t. y. norą juos pralenkti ir greitai reaguoti, tačiau tai nėra geriausias sprendimas. „Tokiais momentais labai gerai susimąstyti, o kuo mano verslas kitoks, kuo jis yra savitas ir sustiprinti šias savybes. Tai yra išskirtinumas išliekant savimi, tai neleidžia būti tokiu pačiu kaip kiti ir tai yra stiprus pranašumas prieš konkurentus“, – sako ji.

Renginio pranešėjų prezentacijas galite rasti čia

Toliau skaitykite

Verslo aplinka gerėja, bet kodėl verslas to nepajunta?
Verslo aplinka gerėja, bet kodėl verslas to nepajunta?
2019-06-17

Vytautas Adomaitis, „Versli Lietuva“ Verslo aplinkos gerinimo vadovas

Nors skaičiuojama, kad praėjusiais metais administracinė našta verslui buvo sumažinta 103,9 mln. Eur, realybėje įmonių atstovai sako to dar nepajautę. Šis verslo atstovų pastebėjimas logiškai paaiškinamas – mažinant verslo naštą įvyko pokyčių, prie kurių reikėjo iš naujo prisitaikyti. Realią naudą šalies verslininkai pajaus tuomet, kai verslo reguliavimo aplinka nesikeis taip dažnai. Tada ir sutaupyti milijonai labiau matysis įmonių finansinėse eilutėse.

Nemokamos verslumo erdvės „Spiečius“ įsikurs Kėdainiuose ir Marijampolėje
Nemokamos verslumo erdvės „Spiečius“ įsikurs Kėdainiuose ir Marijampolėje
2019-05-24

Rudenį duris atvers dar du bendradarbystės centrai „Spiečius“. Siekdama skatinti verslumą regionuose Ekonomikos ir inovacijų ministerija juos įkurdins Kėdainiuose ir Marijampolėje.