Unikalias verslo idėjas užgesina žinių stoka

2016-05-04

„Barclays“ banko Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo duomenimis 42 procentai moterų verslininkių  pradėjusios savo verslą besąlygiškai tikėjo jo suklestėjimu. Tačiau apie verslo pradžią dar tik svarstančias moteris dažnai kamuoja dilema, nuo ko pradėti.  Nors pastaruoju metu sąlygos moterims vystyti verslo idėjas tapo žymiai palankesnės, silpnąją lytį realizuoti savo idėjas stabdo nuostata, kad jos pristigs žinių.

„Naujam verslui sunkiausiai įsisprausti į rinką ir paskelbti žinią apie save. Rinkdamosis į verslumą skatinančius renginius, moterys gali palengvinti ir sutrumpinti šį procesą. Tokiuose susibūrimuose pasisemiama ne tik įvairiapusių žinių, o ir užmezgami naujam verslui gyvybiškai svarbūs kontaktai. Kuom verslas verslui gali būti naudingas, kaip buriantis palengvinti mažų įmonių kelią į verslo olimpą ir planuoju papasakoti savo pranešime gegužės 10 d. forumo dalyvėms“, – atviravo viena iš renginio organizatorių Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė.

Jurgita yra forumą organizuojančios verslių Klaipėdos regiono moterų asociacijos „Idėjų pakrantė“ valdybos pirmininkė. Organizacija buvo įkurta norint įkvėpti moteris išsigryninti turimas idėjas ir pradėti nuosavą verslą, o jau vykdančias veiklą pastūmėti sustiprinti savo prekinį ženklą ir plėsti veiklą panaudojus išmaniąsias technologijas. Kurti asociaciją pajūrio moterys suskato po 2015 m. pavasarį didžiuosiuose šalies mietuose vykusio mokumų ciklo „Išmani moteris“. Kaip tik jis paskatino ir pačią Jurgitą realizuoti kurį laiką brandintą jūrinių dovanų verslo idėją.

Kad moterims būtina profesionalų paskata, neabejoja ir forumo partnerio VšĮ „Versli Lietuva“ atstovai. O, kad verslo idėjos greičiau taptų realybe, būtina pasitelkti išmanias technologijas.

„Verslui būtina sekti naujoves, jas pritaikyti savo veikloje. Patarimai ir įžvalgos iš patyrusių verslininkų suteikia galimybę greičiau ir efektyviau priimti sprendimus bei suprasti esamą rinkos situaciją“, – pažymi VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovė Raminta Kaleinikaitė.

Kaip versle pasitelkti išmanumą, forumo metu papasakos MONONY prekinio ženklo įkūrėja Ineta Česnulevičiūtė, įgyvendinusi vaikiškų drabužių ir vaikų mados vakarėlių verslo idėją. Forume – moters įžvalgos apie skaitmeninio verslo privalumus bei trūkumus ir apie tai, kurią verslo kryptį pasirinkti – internetinę prekybą ar tiesioginius pardavimus.

Nutrūktgalviškių startuolių vystytoja Reda Pazdrazdytė įtinkins moteris, kad net aplinkinių nuostabą keliantys verslo planai pasinaudojus minios finansavimo principu (angl. crowdfunding) gali gauti reikiamų lėšų ir būti įgyvendinti. Reda – nekilnojamojo turto bendruomeninių projektų vystytoja, projekto MB „Svencelės bendruomenė“ vadovė, investicinio projekto Islands.lt viena iš įkūrėjų.

Kaip išsiaiškinti, ar planuojama verslo idėja bus sėkminga, kaip identifikuoti pirkėjų mėgstamus ir jiems kuriančius vertę produktus, atviraus lektorius, patyręs koučeris, Aleksejus Žaltovski, žinomas kaip projektų „Talentų karta“, „Atradimai.lt“ bei „LapinoSkrynia.lt“ įkūrėjas.

O kad sunkiame verslo kūrimo procese moterys neprarastų motyvacijos, suklupusios atsistotų ir eitų toliau, įkvepiantį pranešimą „Čempionais per naktį netampama“ skaitys 17 metų vadovavimo patirtį turinti neurolingvistinio programavimo licencijuota trenerė, tarptautinių derybų komandų lyderė, patyrusi koučerė ir VICTORY CODE prekinio ženklo įkūrėja Viktorija Česonytė.

VšĮ „Versli Lietuva“ skatina verslauti moteris ir kituose Lietuvos miestuose. Artimiausias renginys gegužės 11 d. Mažeikiuose.

Toliau skaitykite

Atidaryti šeši nauji „Verslios Lietuvos” bendradarbystės centrai „Spiečius”
Atidaryti šeši nauji „Verslios Lietuvos” bendradarbystės centrai „Spiečius”
2021-03-31

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva”, siekdama užtikrinti verslumo skatinimo paslaugų prieinamumą visoje šalyje, kovo 31 d. atidarė šešis naujus bendradarbystės centrus „Spiečius”. Šių centrų paslaugos nuo šiol prieinamos Rokiškio, Utenos, Ukmergės, Plungės, Visagino bei Birštono smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams. Tai didžiausia „Spiečiaus” centrų plėtra nuo pirmosios tokio tipo bendradarbystės erdvės atidarymo 2016 metais – dabar Lietuvos regionuose veikia 13 „Spiečių”. 

Farmacijos srities kūrybinėse dirbtuvėse triumfavo komanda, pasiūliusi kurti mobilius vaistų atsiėmimo punktus
Farmacijos srities kūrybinėse dirbtuvėse triumfavo komanda, pasiūliusi kurti mobilius vaistų atsiėmimo punktus
2020-10-30

Spalio 23-25 d. Kaune įvyko antrosios Europos inovacijų ir technologijų instituto Sveikatos inovacijų centro (EIT Health) iniciatyva su partneriais organizuotos sveikatos srities kūrybinės dirbtuvės (angl. hackathon) „Hospiton. Pharma“, šiemet sprendusios aktualiausius šių dienų farmacijos iššūkius. Renginyje savo idėjas vystė ir komisijai pristatė 11 komandų, trys iš jų pasidalijo 2 tūkst. eurų prizų fondą, o viena apdovanota specialiuoju prizu.