Vaikų užimtumo centro įkūrėja: Auginant vaikus gimsta genialių verslo idėjų

2016-04-27

Tęsdama straipsnių ciklą apie verslias Klaipėdos krašto moteris, asociacija „Idėjų pakrantė“ kalbina vienintelio šalyje visą parą veikiančio vaikų laisvalaikio ir užimtumo centro įkūrėją Jurgitą Jakumienę.

Ji klaipėdiečių atžalų traukos centrą „Pas Betę“ įkūrė praėjusią vasarą, netrukus po projekto „Išmani moteris“ mokymų verslauti norinčioms Klaipėdos krašto moterims.

Dažnai imtis nuosavo verslo moterys ryžtasi  nebenorėdamos motinystės derinti su samdomu darbu. Kaip buvo Jūsų atveju?

Tikrai taip. Auginant vaikus gimsta genialių idėjų. Pas mus į namus dažnai draugai, draugų draugai suvesdavo savo vaikus. Viskas atrodė nuostabu. O kartą  sugalvojome su vyru nueiti į kiną, bet negalėjome – namie 3 maži vaikai, kurių nėra kam palikti. Štai ir verslo idėja. Pagalvojom, kad gal yra ir daugiau tėvelių, kuriems reikalinga vaikų priežiūros paslauga bet kuriuo paros metu.

Kaip Jūsų sprendimą imtis nuosavo verslo priėmė šeima?

Tiesiog teko išmokti kitaip planuoti laiką. Su šeima praleidžiamas laikas, žinoma, sutrumpėjo, tačiau tapo žymiai kokybiškesnis. Būna visokių situacijų, tačiau šeimai, turbūt, svarbiausiai matyti laimingą mamą. Aš laikausi devizo: "Laiminga mama, laiminga šeima“.

Finansinis raštingumas neatsiejamas nuo nuosavo verslo kūrimo. Jums pavyko savarankiškai su tuo susitvarkyti, ar prašėte profesionalų pagalbos?

Viską darau eksperimentuodama. Verslo planą padėjo parengti specialistai. Kai darai iš širdies, viskas ir sekasi.

Galiu nuspėti, kad kuriant verslą ne viskas klojasi idealiai. Kaip sprendžiate kolektyve kilusias problemas?

Tiesiog sėdam ir ieškom sprendimo būdų. Ne viską sprendžiu pati. Turim tradiciją kartą per savaitę drauge susėsti visam kolektyvui. Tuomet kiekvienas išsako savo pastebėjimus. Nesvarbu, kieno idėja geresnė – vadovo ar darbuotojo. Auginam šį verslą visi kartu tarsi kūdikį, tad ir kiekvienas prisilietimas tampa labai svarbus.

Gyvuojate jau daugiau nei pusmetį.  Ar didelę darbuotojų komandą subūrėte ir ar lengva buvo rasti tinkamą personalą?

Dabartinė mūsų komanda  – penki žmonės. Vasarą dirbome devyniese. Tikiu, kad šią vasarą mūsų komanda bus dar didesnė. Motyvuotą, kvalifikuotą ir reikiamą išsilavinimą turintį darbuotoją rasti nelengva, bet įveikėme ir šį etapą. Moteriška nuojauta labai padeda“.

Ar pradinė jūsų verslo idėja labai skiriasi nuo to, kuo užsiimate šiandien?

Idėja mintyse visada atrodo kitaip nei realybėje. Ji paprasta, lengva. Realybėje reikia tą idėją materializuoti, įdėti pastangų, kad žodis įgautų pavidalą.

Dalyvaudamos projekte “Išmani moteris” atlikome daug įvairių užduočių. Tai padėjo sumanymus išsigryninti. Pradinė idėja buvo vaikų priežiūra 24 valandas. Tačiau ilgainiui paslaugų asortimentas kito. Stebime, ko tėveliai nori, kas aktualu, kokie jų lūkesčiai. Nuo pirmadienio iki penktadienio priimame vaikučius pagal poreikį nuo valandos iki visos dienos. Dirbame nuo 7.30 iki 19.30 (esant poreikiui ir ilgiau). Šiuo metu orientuojamės į vaikų lavinimą, ugdymą, pažinimą per muziką, meną, dailę, judesį. Savaitgaliais švenčiame gimtadienius ir užsakomas šventes. Jau netrukus skelbsime registraciją į vasaros mini darželį (2-5 metų mažyliams) ir į dieninę vasaros stovyklą (6-8 metų vaikams). 

(Kalbino Laura Sėlenienė)

Toliau skaitykite

Atidaryti šeši nauji „Verslios Lietuvos” bendradarbystės centrai „Spiečius”
Atidaryti šeši nauji „Verslios Lietuvos” bendradarbystės centrai „Spiečius”
2021-03-31

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva”, siekdama užtikrinti verslumo skatinimo paslaugų prieinamumą visoje šalyje, kovo 31 d. atidarė šešis naujus bendradarbystės centrus „Spiečius”. Šių centrų paslaugos nuo šiol prieinamos Rokiškio, Utenos, Ukmergės, Plungės, Visagino bei Birštono smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams. Tai didžiausia „Spiečiaus” centrų plėtra nuo pirmosios tokio tipo bendradarbystės erdvės atidarymo 2016 metais – dabar Lietuvos regionuose veikia 13 „Spiečių”. 

Farmacijos srities kūrybinėse dirbtuvėse triumfavo komanda, pasiūliusi kurti mobilius vaistų atsiėmimo punktus
Farmacijos srities kūrybinėse dirbtuvėse triumfavo komanda, pasiūliusi kurti mobilius vaistų atsiėmimo punktus
2020-10-30

Spalio 23-25 d. Kaune įvyko antrosios Europos inovacijų ir technologijų instituto Sveikatos inovacijų centro (EIT Health) iniciatyva su partneriais organizuotos sveikatos srities kūrybinės dirbtuvės (angl. hackathon) „Hospiton. Pharma“, šiemet sprendusios aktualiausius šių dienų farmacijos iššūkius. Renginyje savo idėjas vystė ir komisijai pristatė 11 komandų, trys iš jų pasidalijo 2 tūkst. eurų prizų fondą, o viena apdovanota specialiuoju prizu.