Verslai kviečiami kreiptis dėl išlaidų intelektinės nuosavybės objektų apsaugai kompensavimo

2021-04-30
Verslai kviečiami kreiptis dėl išlaidų intelektinės nuosavybės objektų apsaugai kompensavimo

Kiekvienas verslas, kurdamas prekes ar paslaugas, savo verslo procesuose sukuria daugiau ar mažiau intelektinės nuosavybės objektų, kuriuos svarbu apsaugoti.

Mažos ir vidutinės įmonės, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę, gali gauti finansinę kompensaciją – susigrąžinti 50 proc. prekių ženklo ar dizaino registracijos mokesčio ir/ar susigrąžinti 75 proc. išlaidų nuo konsultacijos dėl intelektinės nuosavybės apsaugos objektų.

2021 m. gegužės 1 d. startuoja jau trečiasis projekto verslui “SME Fund” etapas, kai galima kreiptis su prašymu skirti kompensaciją už sumokėtą prekių ženklo ir/ar dizaino registracijos mokestį ir/ar už intelektinės nuosavybės išankstinio įvertinimo (IP Scan) paslaugą.

Prašymus galima teikti iki gegužės 31 d. 

Vėlesni etapai: liepos 1 – 31 d. ir rugsėjo 1 – 31 d.

Prieš teikiant prašymą apsvarstykite, kuria iš paslaugų norėsite pasinaudoti:

  • 1 paslauga – kompensacija prekių ženklo ar dizaino registracijos mokesčiui (50 proc)
  • 2 paslauga – turimos intelektinės nuosavybės išankstinio įvertinimo (IP Scan) paslaugos mokesčio kompensacija (75 proc).

Prieš pradėdami pildyti prašymą pasiruoškite šiuos dokumentus:

  • VMI išduoto dokumento, jog esate mokesčių mokėtojas
  • banko pažymos, patvirtinančios apie turimą sąskaitą (kompensacijos grąžinimui)

SVARBU: reikia sulaukti teigiamo sprendimo dėl kompensacijos ir tuomet, per 30 dienų terminą,  kreipktis dėl 1 paslaugos ir/ar 2 paslaugos.

Dėl papildomos informacijos ar kilus klausimams, galite kreiptis į Valstybinį patentų biurą mviprojektas@vpb.gov.lt arba į ESINT – info@euipo.europa.eu  

Plačiau apie projektą.

Toliau skaitykite

Į renginį „Startup Fair: Recharge“ ieškoti ne tik investicijų, bet ir talentų bei darbdavių
Į renginį „Startup Fair: Recharge“ ieškoti ne tik investicijų, bet ir talentų bei darbdavių
2021-05-14

Lietuvoje sparčiai didėjant technologinių verslų skaičiui, jiems augant ir plečiantis į kitas rinkas, vienu pagrindiniu plėtros iššūkiu startuoliams tampa talentų trūkumas. Kad startuoliams ir profesionalams būtų greičiau ir lengviau atrasti vieniems kitus, šiemet didžiausias Lietuvos startuolių renginys „Startup Fair: Recharge 2021“ pristato naują iniciatyvą „Talent Hunt“. Startuoliai ir talentai ieškantys naujų karjeros perspektyvų registruotis kviečiami jau dabar. 

Pernai Vokietija išliko pagrindinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė
Pernai Vokietija išliko pagrindinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė
2021-05-10

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Vokietija apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiamos Vokietijos ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.