Verslai kviečiami kreiptis dėl išlaidų intelektinės nuosavybės objektų apsaugai kompensavimo

2021-04-30
Verslai kviečiami kreiptis dėl išlaidų intelektinės nuosavybės objektų apsaugai kompensavimo

Kiekvienas verslas, kurdamas prekes ar paslaugas, savo verslo procesuose sukuria daugiau ar mažiau intelektinės nuosavybės objektų, kuriuos svarbu apsaugoti.

Mažos ir vidutinės įmonės, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę, gali gauti finansinę kompensaciją – susigrąžinti 50 proc. prekių ženklo ar dizaino registracijos mokesčio ir/ar susigrąžinti 75 proc. išlaidų nuo konsultacijos dėl intelektinės nuosavybės apsaugos objektų.

2021 m. gegužės 1 d. startuoja jau trečiasis projekto verslui “SME Fund” etapas, kai galima kreiptis su prašymu skirti kompensaciją už sumokėtą prekių ženklo ir/ar dizaino registracijos mokestį ir/ar už intelektinės nuosavybės išankstinio įvertinimo (IP Scan) paslaugą.

Prašymus galima teikti iki gegužės 31 d. 

Vėlesni etapai: liepos 1 – 31 d. ir rugsėjo 1 – 31 d.

Prieš teikiant prašymą apsvarstykite, kuria iš paslaugų norėsite pasinaudoti:

  • 1 paslauga – kompensacija prekių ženklo ar dizaino registracijos mokesčiui (50 proc)
  • 2 paslauga – turimos intelektinės nuosavybės išankstinio įvertinimo (IP Scan) paslaugos mokesčio kompensacija (75 proc).

Prieš pradėdami pildyti prašymą pasiruoškite šiuos dokumentus:

  • VMI išduoto dokumento, jog esate mokesčių mokėtojas
  • banko pažymos, patvirtinančios apie turimą sąskaitą (kompensacijos grąžinimui)

SVARBU: reikia sulaukti teigiamo sprendimo dėl kompensacijos ir tuomet, per 30 dienų terminą,  kreipktis dėl 1 paslaugos ir/ar 2 paslaugos.

Dėl papildomos informacijos ar kilus klausimams, galite kreiptis į Valstybinį patentų biurą mviprojektas@vpb.gov.lt arba į ESINT – info@euipo.europa.eu  

Plačiau apie projektą.

Toliau skaitykite

2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas
2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas
2021-06-15

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Latvija ir Estija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Latvijos ir Estijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Verslui paskirstyta paramos už 155 mln. eurų
Verslui paskirstyta paramos už 155 mln. eurų
2021-06-14

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 14 d. iš viso yra patvirtinusi 155,2 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 116 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 31,49 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,14 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,6 mln. eurų subsidijų.