„Verslios Lietuvos“ patarimų klauso ne tik vietinės, bet ir esamos bei būsimos užsienio verslininkės

2016-10-19

„Moterys, kurios drąsiai imasi lyderystės, atsakingai plėtoja verslą ir sukuria naujų darbo vietų – geras pavyzdys visiems Ukrainos žmonėms. Sukrėtimus patiriančiai ir sudėtingas reformas išgyvenančiai šalies ekonomikai būtinas skaidraus verslo indėlis. Sėkmingai užsienio rinkose įsitvirtinęs Lietuvos verslas turi vertingos patirties, kuria gali pasinaudoti ir Ukraina“, – naujienų agentūra ELTA cituoja Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Šią savaitę Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčia moterų delegacija iš Ukrainos. Smulkiojo verslo ir savivaldos atstovės mūsų šalyje ieško verslo plėtros galimybių, siekia užmegzti kontaktų mokslo ir kultūros ryšiams stiprinti. Viešnagės Lietuvoje metu Ukrainos verslininkės susitiko ir su Lietuvos verslo atstovais, o „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Rūta Pentiokinaitė pažindino viešnias su tarptautinių sutarčių nauda ir praktiniais aspektais.

Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujanti Lietuvos Prezidentė Ukrainos verslininkėms palinkėjo ne tik aktyviai tiesti verslo tiltus tarp Lietuvos ir Ukrainos, bet ir nuosekliai prisidėti prie savo šalies ekonomikos atsigavimo.

Prezidentė pabrėžė, kad tik ambicingos reformos Ukrainoje ves atviros ir skaidrios valstybės sukūrimo link. Kova su korupcija vis dar išlieka didžiausiu iššūkiu ir svarbiausia šalies užduotimi. Lietuva aktyviai padeda Ukrainai modernizuojant ekonomiką, stiprinant administracinius gebėjimus.

Ukraina taip pat yra ir viena iš tikslinių Lietuvos eksporto rinkų. Pagal prekių eksporto apimtis Ukraina Lietuvai yra viena svarbiausių prekybos partnerių iš postsovietinės erdvės bloko šalių. Prekyba paslaugomis yra išvystyta mažiau, o ir importo iš Ukrainos svarba Lietuvai taip pat yra mažesnė. Prekių apyvarta tarp šalių sparčiai augusi 2009– 2014 m., 2015 m. mažėjo – labiausiai dėl sunkios ekonominės situacijos Ukrainoje bei kritusių naftos kainų. 2015 m. prekių apyvarta sudarė beveik 842 mln. EUR (beveik 80 proc. daugiau nei 2009 m.), tačiau mažėjo tiek prekių eksporto, tiek ir importo apimtys. Lietuvos prekių eksporto vertė į Ukrainą 2015 m. krito 29 proc. (arba 262,1 mln. EUR) – iki 643,0 mln. EUR, o importo iš Ukrainos vertė per metus sumažėjo 17 proc. (arba 40,1 mln. EUR) – iki 199,4 mln. EUR.

„Versli Lietuva“ pastaruoju metu aktyviai kelia moterų verslumo klausimą ant pjedestalo. Skaičiuojama, kad Lietuvos moterys turi didelį potencialią stoti prie nuosavo verslo vairo, sėkmingai jį išlaikyti ir plėtoti.

Praėjusią savaitę „Verslios Lietuvos“ atstovai buvo susitikę ir dalijosi patirtimi su Lenkijos verslininkėmis. Lietuvoje visą rudenį vyksta renginių tinklas „Išmani moteris“, kuriame labiausiai laukiama verslą pradėti norinčių moterų. Artimiausi renginiai vyks:

Marijampolėje gruodžio 15 d.

Vilniuje | lapkričio 30 d.

Toliau skaitykite

Atidaryti šeši nauji „Verslios Lietuvos” bendradarbystės centrai „Spiečius”
Atidaryti šeši nauji „Verslios Lietuvos” bendradarbystės centrai „Spiečius”
2021-03-31

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva”, siekdama užtikrinti verslumo skatinimo paslaugų prieinamumą visoje šalyje, kovo 31 d. atidarė šešis naujus bendradarbystės centrus „Spiečius”. Šių centrų paslaugos nuo šiol prieinamos Rokiškio, Utenos, Ukmergės, Plungės, Visagino bei Birštono smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams. Tai didžiausia „Spiečiaus” centrų plėtra nuo pirmosios tokio tipo bendradarbystės erdvės atidarymo 2016 metais – dabar Lietuvos regionuose veikia 13 „Spiečių”. 

Farmacijos srities kūrybinėse dirbtuvėse triumfavo komanda, pasiūliusi kurti mobilius vaistų atsiėmimo punktus
Farmacijos srities kūrybinėse dirbtuvėse triumfavo komanda, pasiūliusi kurti mobilius vaistų atsiėmimo punktus
2020-10-30

Spalio 23-25 d. Kaune įvyko antrosios Europos inovacijų ir technologijų instituto Sveikatos inovacijų centro (EIT Health) iniciatyva su partneriais organizuotos sveikatos srities kūrybinės dirbtuvės (angl. hackathon) „Hospiton. Pharma“, šiemet sprendusios aktualiausius šių dienų farmacijos iššūkius. Renginyje savo idėjas vystė ir komisijai pristatė 11 komandų, trys iš jų pasidalijo 2 tūkst. eurų prizų fondą, o viena apdovanota specialiuoju prizu.