Verslo akseleravimo programa sugrįžta į Lietuvos regionus

2022-05-20
Verslo akseleravimo programa sugrįžta į Lietuvos regionus

Kiek daugiau nei prieš pusmetį „Verslios Lietuvos“ pradėta ir Inovacijų agentūros tęsiama verslo akseleravimo programa jau sukūrė vertę, kurią teigia gavę joje dalyvavę regionų smulkaus ir vidutinio verslo atstovai. Siekiant toliau stiprinti Lietuvos verslo kompetencijas, praktinė verslo akseleravimo programa ir šiemet vyksta visoje Lietuvoje veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“.  

Visi buvę akseleravimo programos dalyviai, įgiję naujų verslo stiprinimo ir auginimo žinių bei įgūdžių, rekomenduotų pasinaudoti ja visiems, susidūrusiems su verslo iššūkiais ir nematantiems iš tos padėties aiškaus išėjimo, taip pat – turintiems idėjų ar ieškantiems naujų galimybių. 

Verslo akseleravimo programa gegužės ir birželio mėnesiais prasideda 13-oje Lietuvos miestų veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“. Jos metu verslininkai tobulina teorines verslo kūrimo ir plėtros žinias, išbando įvairius  praktinius verslo valdymo įrankius.  

Pasak Indrės Gendroliūtės-Gerulienės, Inovacijų agentūros Regioninės verslo transformacijos skyriaus vadovės, regionų verslui subalansuota programa yra naujas instrumentas, skirtas paskatinti verslo augimą, remiantis greitu ir į rezultatą orientuotų metodų taikymu. 

„Pagrindinė programos vertė verslininkams verslo kompetencijos, praktika, patirtis bei nauji kontaktai. Pagal dalyvių atsiliepimus matome, kad programa pasiteisino: jaunas verslas noriai mokosi, siekia naujų įgūdžių, nebijo naujovių, aktyviai dalyvauja praktiniuose užsiėmimuose ir jau turi konkrečių poslinkių į teigiamą pusę, auginant verslą“, − vardija I. Gendroliūtė-Gerulienė. 

Dauguma verslo akseleravimo programos dalyvių teigia išsigryninę savo tikslinę auditoriją ir galintys pateikti konkretų vertės pasiūlymą, taip pat – susipažinę su tolimesniais verslo planavimo metodais ir įrankiais.  

Praėjusiais metais verslo akseleravimo programos metu, kiek mažiau nei pusė dalyvių parengė verslo modelio „drobę“ (angl. Business Model Canvas) ir gali ją pristatyti ekspertams, kitiems verslo atstovams, išmoko naudotis baziniais elektroniniais įrankiais (rinkodaros, finansinio planavimo), trečdalis parengė 3 mėn. (arba ilgesnio laikotarpio) rinkodaros ir (arba) pajamų generavimo planus. 

Pernai pirmą kartą „Spiečiuose“ vykusioje verslo akseleravimo programoje, kurios vertė siekė 225 000 eurų, įvyko 78 mokymai, kuriuose dalyvavo daugiau nei 200 regionų verslininkų, iš jų keturi penktadaliai užmezgė bent vieną savo verslui naudingą kontaktą.  

Nauda ir naujokams, ir pažengusiems 

„Pirmieji dalyviai nebūtinai turėjo būti verslininkai, kadangi dažnas, turintis idėjų, neturi žinių, kaip pradėti ją įgyvendinti. Tikimės, kad programa padėjo verslo pradžios idėjas padaryti gyvybingomis, o besivystančius verslus – perkelti į aukštesnį lygį“, − kalba I.Gendroliūtė-Gerulienė. 

Ji atkreipia dėmesį, kad pirmųjų mokymų metu dalyviai įgijo verslo pradžiai reikiamų žinių: susipažino su idėjų generavimo metodikomis, idėjos gyvybingumo sudedamosios dalimis, o daugiau patirties turėję dalyviai galėjo pasitikrinti savo idėjas, įsivertinti grėsmes, patobulinti verslo pristatymo įgūdžius. 

Akseleravimo programos dalyviams specialistai rodė efektyvų kelią nuo verslo idėjos iki apčiuopiamo rezultato, mokė finansavimo planavimo versle, rinkodaros ir komunikacijos pagrindų, vertės pardavimo metodikos, aiškino verslo plano svarbą ir būtinus jo elementus, kitų dalykų, be kurių neįmanomas nei verslo startas, nei jo augimas. 

Verslo akseleravimo programa trunka 1,5 mėnesio, ją sudaro ne tik teoriniai, bet ir praktiniai užsiėmimai – kiekvienos mokymų dalies metu dalyviai sprendžia praktines užduotis, atlieka simuliacines treniruotes, išbando verslo finansinio planavimo, rinkodaros valdymo ir kitus verslui aktualius įrankius. Dalyviai jiems aktualiais klausimais taip pat gali individualiai konsultuotis su programos ekspertais. Dalyvių registracija jau prasidėjusi, vietų skaičius ribotas, dar yra likę vietų miestuose, kuriuose mokymai prasidės gegužės pabaigoje ir birželio pirmoje pusėje. Registracija į verslo akseleravimo programą čia:  https://bit.ly/IAversloakseleratorius  

Daugiau informacijos apie programą rasite čia: https://bit.ly/IAakseleratorius  

Toliau skaitykite

Informacija klientams
Informacija klientams
2022-06-29

Šią savaitę daugeliui Lietuvos institucijų patyrus kibernetinę ataką, taip pat nukentėjo Inovacijų agentūros valdomos internetinės svetainės www.verslilietuva.lt duomenų bazė.

Inovacijų agentūra siūlo darbostogas organizuotis bendradarbystės centruose „Spiečius“
Inovacijų agentūra siūlo darbostogas organizuotis bendradarbystės centruose „Spiečius“
2022-06-29

Trylikoje miestų veikiantys Inovacijų agentūros įsteigti bendradarbystės centrai „Spiečius“ ir šiemet atveria savo duris visiems, vasaros metu planuojantiems darbostogas Lietuvoje. Keliaujantys po Lietuvą bei ieškantys sau patogios darbo vietos gali atvykti į bet kurį „Spiečių“ ir naudotis modernia, pilnai įrengta darbo vieta visiškai nemokamai. Darbo vietą sau ar visai savo komandai šiemet galima gauti dar paprasčiau ir greičiau.