Verslo konsultantai užsienyje: galimybė gauti naudingą pagalbą

2019-06-04
Verslo konsultantai užsienyje: galimybė gauti naudingą pagalbą

Siekdama padėti įžengti eksportuojančioms įmonėms į naujas rinkas, „Versli Lietuva“ platformoje „Eksporto gidas“ pristato naują paslaugą – galimybę gauti pagalbą iš užsienyje ilgametę patirtį sukaupusių konsultantų. Jų tinklą sudaro tarptautinio profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ nariai, Lietuvos garbės konsulai ir verslo konsultantai.

Platformoje „Eksporto gidas“ bet kuri lietuviška eksportuojanti įmonė gali užpildyti užklausos formą, nurodydama savo kontaktinius duomenis ir apibūdindama konsultacijos poreikį. Įvertinus užklausos pobūdį informacija bus pateikiama atitinkamam konsultantui užsienyje. Buriant konsultantų užsienyje tinklą siekiama išspręsti daugumai eksportuotojų skaudžias problemas – informacijos apie tikslinę rinką trūkumą bei galimybę greičiau surasti reikiamus kontaktus.

Konsultantai veikia visose Lietuvos eksportuotojams svarbiose užsienio rinkose: Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, JAV, Kinijoje, Izraelyje, Japonijoje, Ukrainoje, JAE, Kanadoje, Turkijoje, PAR, Danijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje, Ispanijoje, Italijoje, Pietų Korėjoje. Dalis konsultantų taip pat teikia informaciją apie kur kas rečiau lietuviškų įmonių kelyje atsiduriančias eksporto kryptis: Argentiną, Peru, Meksiką, Braziliją. Mokami konsultantai dirba su Nyderlandų, Švedijos ir JAV rinkomis. Tam tikrose šalyse jie teikia informaciją apie konkretų sektorių.  Pavyzdžiui, apie statybos sektorių informaciją gali teikti konsultantai, esantys Švedijoje ar Jungtinėje Karalystėje, apie medienos sektorių – sukaupę patirtį Švedijoje ir Norvegijoje.

Didžioji dalis iš 100 platformoje esančių konsultantų gali teikti pagalbą apie tradicinių sektorių ypatumus užsienio rinkoje, ypač daug jų turi sukaupusių patirtį medienos, maisto pramonėje, statybų sektoriuje. Jie nurodė galintys konsultuoti rinkos tyrimų, rinkodaros ir viešųjų ryšių, pardavimų, prekybos internetu, mažmeninės prekybos klausimais.

Nemokamai konsultacijas teikia „Global Lithuanian Leaders“ atstovai ir garbės konsulai. Keturiose rinkose – Nyderlanduose, JAV, Švedijoje ir Indijoje – savo paslaugas mokamai teikia po vieną patyrusį verslo konsultantą.

Platformoje „Eksporto gidas“ siekiama talpinti visą informaciją, kurios gali prireikti eksportuojančiam verslui. Vartotojų patogumui informacija išskaidyta per tikslinių eksporto rinkų prizmę, skirtingose rinkose atkartojami tie patys informacijos blokai. Svetainė eksportogidas.verslilietuva.lt veikia jau beveik dvejus – tai vienintelė tokio pobūdžio platforma Lietuvoje, kuri paprastai ir patogiai padeda verslui daryti optimalius ir pagrįstus sprendimus, renkantis rinką ir pozicionuojant save tos rinkos vartotojams ar klientams.


Daugiau informacijos šia tema

Lukas Jasaitis
Lukas Jasaitis
Projektų vadovas

Logistika


Toliau skaitykite

Paskutinė galimybė IRT įmonėms prisijungti prie „Digital Explorers“ kelionės
Paskutinė galimybė IRT įmonėms prisijungti prie „Digital Explorers“ kelionės
2019-06-25

Lietuvos IRT įmonės, pasiruošusios naujiems atradimams, kviečiamos prisijungti prie karjeros galimybių plėtros programos „Digital Explorers“ ir į savo komandas pritraukti kruopštų atrankos procesą perėjusius, įmonių darbo poreikius atliepiančius Nigerijos IRT specialistus. 

Lietuvos įmonės veržiasi į užsienio valstybėse vykstančias tarptautines parodas
Lietuvos įmonės veržiasi į užsienio valstybėse vykstančias tarptautines parodas
2019-06-21

Siekdama padėti Lietuvos verslui užkariauti naujas rinkas, Ekonomikos ir inovacijų ministerija 297 šalyje veikiančioms įmonėms skyrė beveik 11,4 mln. eurų finansavimą dalyvauti užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose. Tai 4,4 mln. eurų daugiau, nei buvo numatyta paskelbus Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonės „Naujos galimybės LT“ 5-ąjį kvietimą.