Verslo misijoje JAV dalyvauja apie 20 Lietuvos bendrovių

2018-04-03
Verslo misijoje JAV dalyvauja apie 20 Lietuvos bendrovių

Šią savaitę Baltijos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų viršūnių susitikimą lydi JAV ir Baltijos šalių verslo forumas, į kurį su „Versli Lietuva“ organizuojama verslo misija išvyko apie 20 Lietuvos verslininkų. Šiandien Vašingtone vykstančiame forume ypatingas dėmesys skiriamas dvišaliams verslo ryšiams gynybos sektoriuje.

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijos sudėtyje dalyvaujantis Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius JAV ir Baltijos šalių verslo forume pristatys Lietuvos gynybos pramonės potencialą ir Lietuvos investicinę aplinką. „Nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo pradžios JAV yra pagrindinė Lietuvos partnerė daugelyje sričių – valstybingumo kūrimo, saugumo, verslo, mokslo ir kt. Dabartiniame geopolitiniame kontekste svarbus ne tik politinis, bet ir ekonominis JAV ir Baltijos šalių bendradarbiavimas, o verslo ryšių įtaką ekonominiam šalių saugumui šiuo metu yra kaip niekada svarbi“, – sako V. Sinkevičius, ūkio ministras.

Lietuvos ūkio ministerija bendradarbiaudama su „Versli Lietuva“ pasirengusi padėti JAV įmonėms surasti patikimus verslo partnerius Lietuvoje, o Lietuvos įmonėms atrasti neišnaudotas galimybes JAV gynybos sektoriuje.

„Šiemet kovo mėnesį Vilniuje įvykęs JAV ir Lietuvos gynybos forumas atskleidė didžiulį šalių bendradarbiavimo potencialią gynybos sektoriuje, o gana greitai suorganizuotas šis atsakomasis Lietuvos įmonių vizitas į JAV yra labai geras ženklas Lietuvos verslui. JAV įmonių susidomėjimas verslo partneriais Lietuvoje rodo augantį pasitikėjimą Lietuvos verslu ir mūsų verslininkų pasirengimą įgyvendinti aukštųjų technologijų pritaikymo sprendimus JAV gynybos sektoriuje. Todėl tikimės, kad šią savaitę vykstantys Lietuvos verslininkų susitikimai su JAV bendrovėmis bus gana konkretūs ir rezultatyvūs“, – sako Daina Kleponė, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė.

Pasak D. Kleponės, daugiau nei du dešimtmečius  plėtojami JAV ir Lietuvos  verslo ryšiai kasmet tampa vis intensyvesni – vien šiais metais įvyko bent dešimt oficialių „Versli Lietuva“ organizuotų  Lietuvos ir JAV verslo susitikimų, verslo misijų ir kitų renginių. „Tokios sėkmingos dvišalės prekybos tarp JAV ir Lietuvos dar niekada neturėjome, o įvertinus turimą potencialą ir susidomėjimą, ateities perspektyvos nuteikia labai optimistiškai“, – sako D. Kleponė.

„Versli Lietuva“ duomenimis, pernai Lietuvos ir JAV dvišalė prekyba siekė 1,7 mlrd. eurų. Didžiąją dalį sudarė Lietuvos eksportas į JAV, kuris pernai siekė 1,23 mlrd. eurų ir augo 10,7 proc. Prekių importas iš JAV taip pat didėja – pernai jis siekė beveik 368 mln. eurų ir augo 16 proc.

„Versli Lietuva“ analitikų vertinimu, JAV rinka yra svarbi Lietuvos gyvybės mokslų, lazerių, inžinerinei, gynybos sektoriams. 2017 m. tarp aukštųjų technologinių produktų, eksportuotų į JAV, buvo ginkluotės dalys (26 proc.), optinės spinduliuotės įranga (15,7 proc.), antiserumai, vakcinos (15,3 proc.), lazeriai (7,5 proc.), teleskopiniai taikikliai (6 proc.), balso, vaizdo ar kitų duomenų priėmimo, keitimo ir perdavimo arba atkūrimo aparatūra (5,5 proc.). Taip pat JAV yra svarbiausia rinka informacinių ir ryšių technologijų paslaugų tiekėjams. 2017 m. į JAV iš viso buvo eksportuota paslaugų už 191 mln. eurų, o per metus paslaugų eksporto apimtis šoktelėjo 29,5  proc.

„Versli Lietuva“ verslo misijoje JAV dalyvauja šių Lietuvos įmonių atstovai:Brolis Semiconductors“, „Polimaster Europe“, „Cellular Expert“, „Elsis TS“, „Addendum Solutions“, „Vittamed“, „Thermo Fisher Scientific Baltics“, „Open Circle Capital“, „Inta“, „Baltic Environment“, „NRD CS“, „Klaipėdos Nafta“, „Lietuvos dujų tiekimas“, Kauno LEZ, Klaipėdos LEZ,  Baltijos pažangiųjų technologijų institutas, Socialinių mokslų kolegija.

Toliau skaitykite

Lietuvoje sukurtas pirmasis turistinis autobusas
Lietuvoje sukurtas pirmasis turistinis autobusas
2018-09-20

„ALTAS komercinis transportas“ sukūrė pirmąjį keleivinį turistinį midi autobusą „ALTAS Viator“. Rugsėjį jis pristatomas Lietuvoje ir svarbiausioje komercinio transporto sektoriui tituluojamoje parodoje Vokietijoje IAA 2018 (vok. Internationale Automobil-Ausstellung), kuri vyksta rugsėjo 20-27 dienomis Hanoveryje.

Ūkio ministras V. Sinkevičius: „Lietuvos verslas atranda nišą Vokietijos automobilių pramonėje“
Ūkio ministras V. Sinkevičius: „Lietuvos verslas atranda nišą Vokietijos automobilių pramonėje“
2018-09-14

Inovatyvios Lietuvos įmonės ir startuoliai galėtų tapti stipriais partneriais Vokietijos automobilių pramonei tobulinant ateities transporto priemones, o šalies inžinerinė pramonė jau dabar atranda bendradarbiavimo galimybių su Vokietijos automobilių gamintojais, teigia Vokietijoje viešintis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Kartu su Lietuvos verslo delegacija ministras dalyvauja susitikimuose su Vokietijos pramonės įmonėmis, taip pat šios šalies verslininkams ir politikams pristato investicinę aplinką ir šalies gamybos bei inžinerinės pramonės potencialą.