Verslo priežiūros institucijų pažangos duomenys – atviri ir vienoje vietoje

2021-06-03
Verslo priežiūros institucijų pažangos duomenys – atviri ir vienoje vietoje

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuo šiol viešai skelbia duomenis apie verslo priežiūros institucijas bei jų veiklos vertinimą. Su verslo priežiūros institucijų pažangumo rodikliais galima patogiai ir paprastai susipažinti ministerijos puslapyje skelbiamoje interaktyvioje švieslentėje.

„Girdime verslo poreikį mažinti reguliacinę ir administracinę naštą, o laisvesnės verslo priežiūros taisyklės, nuspėjama ir prognozuojama priežiūros institucijų veikla yra vienas iš mūsų prioritetų. Priežiūros institucijų veiklos pažangumo vertinimo švieslentė yra tas instrumentas, kuris leidžia sprendimų priėmėjams, priežiūros institucijų darbuotojams, žiniasklaidos atstovams ir verslui susipažinti su priežiūros institucijų veikla ir pokyčiais šioje srityje. Vartotojai nebenori skaityti didelės apimties ataskaitų, dokumentų, todėl itin svarbu skaitmeninti ministerijos analitines priemones, užtikrinti, kad tvarkomi duomenys būtų atverti ir, esant galimybei, būtų gaunami atviru elektroniniu formatu ar kaip interaktyvūs duomenys”, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Anot ministrės, priežiūros institucijų vertinimo duomenų interaktyvus atvėrimas yra viena priemonių, kurią įgyvendinti imasi Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama užtikrinti, kad ministerijos tvarkomus duomenis būtų galima panaudoti veiklos analizei, priimamiems ministerijų ir kitų institucijų sprendimams, gerosios praktikos sklaidai.

Taip pat siekiama, kad planuodamos ir organizuodamos priežiūros veiklą, Švieslentės rezultatų teigiamą pokytį institucijos laikytų vienu iš savo veiklos tikslų.

Paskutinį kartą 2021 metais atlikto tyrimo metu iš viso buvo vertinamas 47-ių verslo priežiūros institucijų pažangumas pagal 9 kategorijas. Palyginti su 2018 metais atliktu tyrimu, pastebima bendra verslo priežiūros įstaigų pažanga – dešimties balų skalėje jų vidutinis pažangumas siekia 6,49 balo (buvo 5,03 balo).

 

Toliau skaitykite

2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas
2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas
2021-06-15

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Latvija ir Estija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Latvijos ir Estijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Verslui paskirstyta paramos už 155 mln. eurų
Verslui paskirstyta paramos už 155 mln. eurų
2021-06-14

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 14 d. iš viso yra patvirtinusi 155,2 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 116 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 31,49 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,14 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,6 mln. eurų subsidijų.