Vykstu verslo vizito į Italiją, ką svarbu žinoti?

2018-12-14
Vykstu verslo vizito į Italiją, ką svarbu žinoti?

Nors nuolat kalbama apie Italiją kankinantį ekonominį nuosmukį, valstybė išlieka užsienio prekybai palanki ekonomika, atvira naujoms idėjoms ir produktams. Tiek italų vartotojai, tiek įmonės nuolat ieško užsienio partnerių, kurie galėtų suteikti pridėtinės vertės. Jei dar nesidairėte į Italijos rinką, vertėtų tai apsvarstyti ir susipažinti su jų kultūrinėmis normomis verslo pasaulyje.

Italijoje visa verslo kultūra yra orientuota į ryšius ir tie, ką jūs pažįstate, yra nepaprastai svarūs. Kaip užmegzti šiuos itin svarbius pirminius santykius ir susitikus palikti gerą pirmą įspūdį? Ar susitinkate su tikrai tuo žmogumi? Kaip jums seksis pristatyti savo idėjas ir į ką labiausiai kreipti dėmesį pristatant jas Italijoje? Atsakymai į šiuos klausimus gali reikšti skirtumą tarp sėkmės ir nesėkmės.

Pirmasis kontaktas su potencialiu partneriu Italijoje turėtų būti formalus – galima siųsti elektroninį laišką ar paskambinti. Italai mėgsta toliau vystyti verslą akis į akį nei telefonu ar elektroniniu paštu. Jei nemokate itališkai, tai reiškia aiškiai pasakyti ar parašyti, nurodant, kokia kalba patogiausia kalbėti. Italai dažnai nekalba angliškai, bet jie yra pasirengę naudotis profesionalaus vertėjo paslaugomis.

Punktualumas nėra italų bruožas, todėl reikia kantrybės – kol pradėsite dirbti su naujuoju Italijos partneriu, gali užtrukti. Tik nereikia priimti nedidelio uždelsimo kaip nepagarbos ženklo. Italai nesilaiko griežtai darbo planų, todėl ir numatant galutinius terminus reikia tą turėti omenyje. Jei terminas negali būti keičiamas, tą būtina aiškiai iškomunikuoti. Italijoje darbuotojai dažniausiai dirba su keliais projektais vienu metu, keisdami prioritetus pagal poreikį. Taigi ir partnerio Italijoje reakcijos laikas gali priklausyti nuo to, su keliais projektais jis dirba vienu metu.

Nusiteikite, kad derybos gali trukti ilgai, nes italai atsargiai ir atidžiai vertina visus pranašumus ir rizikas. Sprendimus priima vadovai, tačiau jūs užklausų galite sulaukti iš skirtingų darbuotojų, einančius skirtingas pareigas. Italai vertina susitarimus žodžiu, jiems būdinga į derybas įvesti naujų elementų ir galutinį kontraktą sudaryti atsižvelgus į ankstesnius neformalius sutikimus.

Kantrybė ir laikas dirbant su partneriais Italijoje yra svarbiausia, jų skubinimas gali sudaryti įspūdį apie bandymą susilpninti derybinę poziciją. Kita vertus, jei italas su jumis sudarys sandėrį, jis bus įsitikinimas, kad šis sprendimas geriausias!

Toliau skaitykite

Ekonomikos ir inovacijų ministerija inovatyvioms idėjoms įgyvendinti skiria 68 mln. eurų
Ekonomikos ir inovacijų ministerija inovatyvioms idėjoms įgyvendinti skiria 68 mln. eurų
2019-01-24

Bendriems mokslo ir verslo projektams, kuriuos įgyvendinant planuojama sukurti nemažai inovatyvių produktų, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė beveik 68 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų.

Ūkio ministerija eksporto rinkų ieškantiems verslo klasteriams skiria 3,6 mln. eurų
Ūkio ministerija eksporto rinkų ieškantiems verslo klasteriams skiria 3,6 mln. eurų
2018-12-19

Ūkio ministerija į verslo klasterius susibūrusioms įmonėms skiria 3,6 mln. eurų, kuriuos jos galėtų panaudoti eksporto rinkų paieškai ir pozicijoms stiprinti rinkose, į kurias jau eksportuoja.