logo
search menu open menu close
  • Verslauk - Versli LietuvaVerslauk
  • Plėskis - Versli LietuvaPlėskis
  • Eksportuok - Versli LietuvaEksportuok
  • Analitika - Versli LietuvaAnalitika
  • Paslaugos - Versli LietuvaPaslaugos
  • Naujienos - Versli LietuvaNaujienos
  • Renginiai - Versli LietuvaRenginiai
  • Versli LietuvaApie mus
  • Kontaktai - Versli LietuvaKontaktai
  • Verslauk - Versli LietuvaVerslauk
  • Plėskis - Versli LietuvaPlėskis
  • Eksportuok - Versli LietuvaEksportuok
  • Analitika - Versli LietuvaAnalitika
  • Paslaugos - Versli LietuvaPaslaugos
  • Naujienos - Versli LietuvaNaujienos
  • Renginiai - Versli LietuvaRenginiai
  • Versli LietuvaApie mus
  • Kontaktai - Versli LietuvaKontaktai
Naujienlaiškis
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite naujienas pirmieji
Sutinku su Inovacijų agentūros privatumo politika.
Naujienlaiškis užsakytas sėkmingai!
Konsultuokitės su mumis
  • LT
  • EN

Pagrindinis Plėskis Internete karantino nėra E. komercijos skaitykla Procesų skaitmeninimo pasiutpolkė: kaip ji pakeitė 2021-uosius?

Procesų skaitmeninimo pasiutpolkė: kaip ji pakeitė 2021-uosius?

Pastaraisiais metais verslo procesų skaitmeninimas įgavo pagreitį. Jei pandemijos pradžioje, visiems darbams persikėlus į nuotolį dokumentų pasirašymas el. būdu patyrė didžiulį populiarumą, skaičiai rodo, kad tai nestoja iki šiol. Kasmet dokumentų, pasirašytų el. parašu, skaičiai dvigubėja ar netgi trigubėja. Tai tampa tendencija ir suponuoja nuomonę, kad verslai ryžtasi sukti tvaresniu, laiko ir piniginių kaštų taupymo keliu.

El. parašu pasirašomų dokumentų skaičius išaugo net 160 proc.

Taip, skaitmenizacija išties prisideda prie taip dažnai organizacijose linksniuojamo tvarumo, tačiau sutikite – kad skaitmenizacija būtų tvarumo varomoji jėga, ji turi būti aktyviai valdoma. Nepamirškime ir to, kad planuojant ir vykdant skaitmenizavimo procesus būtų įtraukti įmonės darbuotojai, tiekėjai, klientai ar verslo partneriai – procesai vyks tvariau, jei dirbsite kartu, o ne pavieniui.

„Skaičiuojame, kad per 11 šių metų mėnesių Baltijos šalyse elektroniniu būdu dokumentai buvo pasirašyti daugiau nei pustrečio karto dažniau, nei pernai tokiu pačiu laikotarpiu. Taip pat, buvo išsaugotas 9 684 221 popieriaus lapas, o tai yra apie 152 tūkst. kilogramų medienos (apie 1 200 medžių). Ir visa tai – dokumentų pasirašymo el. parašu nuopelnas”, – patirtimi dalinasi Kristina Gabrilavičiūtė, „Dokobit“ pardavimų ir verslo plėtros vadovė.

K. Gabrilavičiūtė pastebi, kad taip išaugusią paklausą sudaro ir tie verslai, kurie ir iki šiol naudojosi el. dokumentų pasirašymo galimybe, ir naujai atradę nuotolinio pasirašymo įrankius. Organizacijose, kuriose el. parašas – ne naujiena, šiuo laikotarpiu el. būdu pasirašomų dokumentų skaičius augo dėl paprastos priežasties – jei anksčiau dokumentai el. parašu būdavo pasirašomi tik su klientais, siekiant suteikti jiems geresnę patirtį ir tuo pačiu sutaupyti laiko, dabar atsirado poreikis nuotoliniu būdu dokumentus pasirašinėti ir įmonės viduje, ir su tiekėjais. Tuo tarpu kita dalis anksčiau dokumentus pasirašinėdavo ranka. Daugiausia tai įvairios institucijos, kai klientai ateidavo į aptarnavimo skyrių arba dokumentai būdavo pristatomi fiziškai. Fiziniams kontaktams sumažėjus, dokumentų pasirašymo poreikis išlieka. Tai patvirtina ir skaičiai – per 11 2021-ųjų mėn. lyginant su 11 2020-ųjų mėn. Baltijos šalyse naujai atradusių el. pasirašymą skaičius išaugo beveik 2 kartus.

Dokumentų pasirašymas el. parašu nuotoliniu būdu prieinamas visiems

Kurį laiką reikalus tvarkyti fiziškai buvo kone neįmanoma, todėl visai nenuostabu, jog pandemijai įsisiūbuojant, skaitmeninių įrankių panaudojimo statistika smarkiai šoktelėjo. Kuo toliau, tuo tvirčiau procesų skaitmeninimas tampa nauju standartu – akivaizdu, kad tai patogesnis, tvaresnis, laiką ir kaštus taupantis darbų vykdymo modelis.

Vien naudomis apvainikuotas ir dokumentų pasirašymas el. parašu – norint pradėti tai daryti, nereikia keisti fizinės vietos. Tai galima paprastai atlikti nuotoliniu būdu, pvz., su „Smart-ID“ programėle.

Įdomu tai, kad „Smart-ID“ programėlės, kaip vieno pagrindinių dokumentų pasirašymo įrankių, populiarumas vis dar sparčiai auga. 11 2021-ųjų mėn. lyginant su 11 2020-ųjų mėn. „Smart-ID“ programėle vėl buvo pasirašoma dažniausiai – ja dokumentai šiais metais buvo pasirašomi beveik tris su puse kartų dažniau nei pernai. Antra pagal populiarumą dokumentų pasirašymo el. būdu priemonė – mobilusis parašas – taip pat neatsilieka. Jo populiarumas išaugo daugiau nei du kartus.

El. pasirašymo sprendimų teikėjas: kaip išsirinkti?

Procesų skaitmeninimas verslams kartais gali sukelti nemažai galvos skausmo. Kad to išvengtume, reikėtų atkreipti dėmesį į esminius paslaugų aspektus: saugumą, tvarumą, paprastumą, pažangumą, papildomas sąlygas.

Pasak K. Gabrilavičiūtės, „Dokobit“ pardavimų ir verslo plėtros vadovės, renkantis el. pasirašymo sprendimų teikėją, reiktų peržvelgti paprasčiausią kontrolinį klausimų sąrašą. Pavyzdžiui, ar teikėjas užtikrina nepertraukiamą paslaugų prieinamumą? Ar leidžia kurti ir patvirtinti kvalifikuotus el. parašus, atitinkančius „eIDAS” reglamento, apibrėžiančio elektroninio parašo naudojimą Europoje, reikalavimus? Ar vidinės sistemos ir verslo procesai atitinka tarptautiniu mastu pripažintus informacijos saugumo valdymo standartus? Ar palaikomi dokumentų formatai ir dydžiai, kuriuos reikia pasirašyti? Ar yra pakankamai įvairių pasirašymo ir papildomų dokumentų valdymo įrankių? Ar pasirašymo metu suformuojama kvalifikuota laiko žyma? Jei į šiuos klausimus atsakote teigiamai, panašu, kad radote patikimą el. parašu paremtų sprendimų teikėją.

Pastarieji pora metų verslams buvo tikras pasivažinėjimas amerikietiškais kalneliais – daugelis turėjo suskubti perkelti savo paslaugas į skaitmeninę erdvę, kiti – skaitmenizuoti kuo daugiau savo kasdienių procesų. Procesų skaitmeninimas ne tik sparčiai įgauna pagreitį, bet vis dažniau tampa nauja norma. Kaip ir bet koks esminis verslo veikimo pokytis, procesų skaitmeninimas turi būti vykdomas strategiškai. Tai reiškia, kad būtina išsigryninti savo poreikius, išmanyti rinkos vystymąsi ir rasti geriausias alternatyvas, suteiksiančias daugiausiai naudos svarbiausiems žmonėms jūsų versle – klientams. Skaitmeninės technologijos gali palaikyti tvarų vystymąsi ir atverti iki šiol neišnaudotą potencialą daugelyje sričių. Augantys skaičiai tai tik patvirtina – skaitmeninė transformacija daro didelį teigiamą poveikį verslui, o toks poveikis našumui ir kokybei suteikia papildomos vertės ir pačioms paslaugoms.

Ar šis puslapis buvo naudingas?
Ačiū už atsiliepimą
Taip
Ne
Konsultuokitės su mumis

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Kontaktai

Viešoji įstaiga Inovacijų agentūra
Juozo Balčikonio g. 3, LT-08247, Vilnius, Lietuva

 

Administracijos tel. nr. 8 620 75 756
el. p. info@inovacijuagentura.lt

 

Konsultacijų tel. nr. 8 700 77 055
el. p. konsultacijos@inovacijuagentura.lt

 

 

Darbo valandos

Pirmadienis – penktadienis 8.00 – 17.00

Pietų pertrauka 12.00 – 13.00

Privatumo politika
facebook linkedin instagram

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis šia svetaine. Spauskite „Patvirtinti“, jog perskaitėte ir priimate mūsų slapukų politiką.

Galite blokuoti slapukų naudojimą arba juos išjungti nustatymuose.

Versli Lietuva
Slapukų politika

Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).

Būtinieji slapukai

Šie slapukai leidžia interneto svetainei įsiminti jūsų pasirinktus dalykus (tokius, kaip pvz. jūsų miestas, kalba ar regionas) ir pasiūlyti patobulintas, jums asmeniškai pritaikytas funkcijas. Šių slapukų renkamą informaciją galima padaryti anoniminę, be to, jie negali stebėti jūsų naršymo veiklos kitose interneto svetainėse.

Jei išjungsite šį slapuką, mes negalėsime išsaugoti jūsų nuostatų. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą, kai lankotės šioje svetainėje, reikės dar kartą įjungti arba išjungti slapukus.

Trečiųjų šalių slapukai

Šis puslapis naudoja Google Analytics surinkti anoniminei informacijai apie vartotojus, tokiai kaip lankytojų skaičius ar populiariausi puslapiai interneto svetainėje.

Pirmiausia įgalinkite Būtinuosius slapukus, jog galėtume išsaugoti jūsų nustatymus!