Bendradarbystės centras

2016-05-03

Bendradarbystės centras "Spiečius" (angl. co-working space)  – tai netradicinio tipo verslo vystymosi erdvė, pritaikyta smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus, bendradarbiauti tarpusavyje ir plėstis. "Spiečiai" orientuoti į skaitmeninio ir kūrybinių industrijų verslų atstovus. 2016 metais VšĮ "Versli Lietuva" atidarė "Spiečius" Alytuje (Ugiagesių g. 1, 2 aukštas) ir Šiauliuose (Vilniaus g. 213). Šiuose centruose verslininkams yra suteikiamos nemokamos kompiuterizuotos darbo vietos su įranga, teikiamos skaitmeninio, kūrybinių industrijų vystymo, socialinio verslo konsultacijos, vykdomos praktinės mentorių sesijos, organizuojami verslo ugdymo mokymai (darbas su įvairiomis programomis, įrankiais bei platformomis) ir įgyvendinamos kitos verslo skatinimo ir plėtros iniciatyvos. Verslo plėtros konsultacijas bendradarbystės centruose įsikūrusioms įmonėms teikia į Verslo konsultantų tinklą atrinktos įmonės ir įstaigos.

Kodėl bendradarbystės centras?

 • Bendruomenė: darbas apsuptyje verslių ir iniciatyvių skirtingų sričių profesionalų skatina ne tik sumanymų įgyvendinimą, bet ir tarpusavio bendradarbiavimą.
 • Įkvėpimo šaltinis: prasmingi ir verslui aktualūs mokymai, mentorystė, inovacijų laboratorijos, verslo dirbtuvės, informaciniai renginiai, skatinantys bei motyvuojantys pokalbiai su lokalios verslo ir kūrybinės bendruomenės nariais.
 • Aplinka: patogi, moderni ir šiuolaikiška, mažinanti SVV subjektų išlaidas, nes dalijamasi ne tik erdve, susitikimų ar posėdžių kambariu, bet ir organizacine įranga.
 • Išskirtinės paslaugos: skatinama diegti naujausius informacinių ir ryšių technologijų sprendimus, skirtus verslo procesams optimizuoti ir kurti pridėtinę vertę.

„Spiečiaus“ teikiamos nemokamos paslaugos:

 • konsultavimo verslo finansavimo, mokesčių, teisinės formos pasirinkimo, juridinio asmens steigimo klausimais;
 • verslo ugdymo mokymus bei dalyvavimą renginiuose, vykstančiuose „Spiečiaus“ patalpose;
 • interneto paslaugas;
 • verslininko-mentoriaus pagalbą;
 • galimybę naudotis organizacine įranga (esant poreikiui ir „Spiečiaus“ galimybėms): nešiojamasis kompiuteris, kompiuterio ekranas, projektorius, programinė įranga, išorinis kietasis diskas, garso kolonėlės, ausinės;
 • mobili darbo vieta Alytaus bei Šiaulių „Spiečiuose“;
 • posėdžių kambarys susitikimams 2 kart./sav. (esant galimybėms, galima naudotis dažniau);
 • spausdinimo paslaugas (30 vnt. lapų per mėnesį).

Kaip aplikuojama:

 • Užpildoma smulkaus ir vidutinio verslo deklaracija;
 • Užpildoma pareiškėjo anketa;
 • Pasirašoma sutartis su VšĮ „Versli Lietuva“;
 • Pareiškėjas tampa „Spiečiaus“ dalimi ir prisideda prie aktyvios buriamosios veiklos.

Šiaulių "Spiečius", Vilniaus g. 213. Kontaktinis asmuo Diana Grapskytė,

el. p. d.grapskyte@verslilietuva.lt, tel. +37061132253.

Aplankyk Šiaulių "Spiečiaus" Facebook paskyrą.

Alytaus "Spiečius", Ugniagesių g. 1, 2 aukštas. Kontaktinis asmuo Erika Karalaitienė

el. p. e.karalaitiene@verslilietuva.lt  tel. +37061567916

Aplankyk Alytaus "Spiečiaus" Facebook paskyrą.

Dėl bendradarbystės centrų veiklos, koncepcijos bei veiklos kreiptis į šio projekto vadovę Eglę Stebulienę, el. p. e.stebuliene@verslilietuva.lt,

tel. +37061381809.


Daugiau informacijos šia tema

Eglė Stebulienė
Eglė Stebulienė
Vyriausioji projektų vadovė

Toliau skaitykite

Projektas "OpenGovIntelligence"
2017-05-10

2016 metais VšĮ „Versli Lietuva“ su kitomis šešiomis Europos Sąjungos valstybėmis pradėjo pilotinį projektą „Inovacijų skatinimas Europoje naudojant atvirus susijusius statistinius duomenys viešojo administravimo tobulinimui“ (OpenGovIntelligence), kurio metu bus siekiama identifikuoti verslui aktualius atviruosius duomenis ir sukurti internetinę platformą, kurios pagalba bus gerinama verslo aplinka, skatinamas konkurencingumas bei suteiks galimybę atlikti rinkos analizę lengviau. 

Projektas "LITPOLARC"
2017-05-10

Paslaugų direktyva buvo priimta siekiant skatinti ekonomikos augimą vidaus rinkoje ir supaprastinti procedūras ir formalumus paslaugų teikėjams Europos Sąjungoje ir Europos ekonominės erdvės šalyse. Ji taip pat įpareigojo įsteigti kiekvienoje ES ir EEE šalyje įsteigti Kontaktinį centrą, kuris teikia informaciją apie reikalavimus verslui ir suteikia galimybę verslui dokumentus leidimams bei licencijoms gauti elektroniniu būdu, taip gerinant verslui sąlygas teikti paslaugas savo šalyje bei kitose ES ir EEE šalyse.