Biurokratinė našta verslui. Kaip atpažinti ir supaprastinti?

Lietuvoje šiuo metu galioja daugiau nei 84 tūkst. teisės aktų. Per metus Lietuvoje priimama daugiausiai teisės aktų Europos Sąjungoje. Apie 50 proc. jų yra priimami skubos ir ypatingos skubos tvarka, o tai neretai sukuria perteklinį reguliavimą ir naštą verslui.

Verslui svarbu suprasti reguliavimo prasmę ir atskirti perteklinį reguliavimą nuo pagrįsto reguliavimo. Vieni reikalavimai yra skubotų teisės aktų priėmimo padarinys jų neapsvarsčius, kiti – pagrįsti viešojo gėrio, kaip žmonių sveikata ir gyvybė, apsauga. Pavyzdžiui, reikalavimai maisto tvarkymui yra keliami dėl visuomenės sveikatos užtikrinimo. Kiti – pavyzdžiui, reikalavimai verslo priežiūros institucijai pateikti dokumentus, kuriuos verslui išdavė ta pati institucija – yra pertekliniai. Kad šiuos skirtumus tarp pagrįsto ir perteklinio reguliavimo atskirti būtų paprasčiau, kviečiame stebėti video seminarą „Biurokratinė našta verslui. Kaip atpažinti ir supaprastinti?“ birželio 14 d. Jame aptarsime pagrindines reguliavimo sąvokas, jų prasmę bei būdus, kaip atpažinti perteklinį reguliavimą. Taip pat siekiame paskatinti verslą atpažinti reguliavimo perteklių savo aplinkoje bei kreiptis su savo pastebėjimais į „Versli Lietuva“. Surinkti duomenys bus naudojami verslo naštai mažinti.

Video seminare dalyvaus VšĮ „Versli Lietuva“ verslo aplinkos gerinimo grupės vadovas Vytautas Adomaitis bei Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos Geresnio reglamentavimo politikos skyriaus vyr. specialistė Jelena Dilienė.

Biurokratinė našta verslui. Kaip atpažinti ir supaprastinti?

Renginio informacija

Data

2018-06-14 10:00


Vieta

Tiesioginė transliacija internete


Vytautas Adomaitis

Grupės vadovas


Susiję renginiai

Lap
22
Derybų menas | Panevėžys
Derybų menas | Panevėžys
place Panevėžys, 10:00
Lap
22
Komunikacijos valdymas didinant pardavimus | Klaipėda
Komunikacijos valdymas didinant pardavimus | Klaipėda
place Klaipėda, 13:00