Juvelyrė Vaiva Vaidžiulienė: nepakanka gero produkto – reikia žinoti, kaip jį parduoti

2021-06-22
Juvelyrė Vaiva Vaidžiulienė: nepakanka gero produkto – reikia žinoti, kaip jį parduoti

Vaiva Vaidžiulienė save pirmiausia pristato kaip mamą, o tik po to kaip verslininkę-juvelyrę. Būtent išėjusi ilgų motinystės atostogų, Vaiva nusprendė persikvalifikuoti ir imtis širdžiai mielos veiklos – gaminti personalizuotus papuošalus. Vaiva neslepia, jog pradėti kurti verslą nebuvo lengva, tačiau jai padėjo „Verslios Lietuvos” verslo mentorių tinklo ekspertė Gintarė Buinovskė. 

Į juvelyrikos verslą Vaivą įtraukė jos vyras – profesionalus juvelyras. Dabar Vaiva pati iš tauriųjų metalų gamina minimalistinio stiliaus, kasdienai tinkamus nešioti papuošalus, kuriuos pardavinėja www.tviski.lt platformoje.

„Gaminu personalizuotas monogramas, vardo raidžių pakabukus, o klientai taip pat gali sugalvoti savo papuošalo su norima simbolika idėją, kurią aš galiu realizuoti. Pati nešioju monogramą su savo vaikų vardų raidėmis ir vyro bei savo vardų inicialais”, – pasakoja Vaiva.

„Tviski” – nėra pirmasis Vaivos verslas. Juvelyrė drauge su vyru turėjo lazerinio graviravimo studiją, tačiau pagausėjus šeimai, atsiribojo nuo šios veiklos. Po kurio laiko Vaiva nusprendė grįžti į verslo pasaulį ir pradėti gaminti papuošalus.

„Po pertraukos kurti nuosavą verslą buvo nelengva: mažais žingsneliai reikėjo viską pradėti iš pradžių: mokytis suprasti rinkos poreikius, gilintis į prekybos subtilybes. Be visa to, teko verslą derinti su buitimi, išmokti tiksliai planuoti laiką ir išnaudoti kiekvieną įmanomą minutę“, – pasakoja Vaiva.

Stokodama verslo vystymo žinių, Vaiva internete ieškojo patarimų, kaip pradėti verslą ir taip sužinojo apie „Verslios Lietuvos“ verslo e.mentorystę – internetinę platformą, prie kurios prisiregistravę nariai gali neatlygintinai konsultuotis su verslo ekspertais.

„Labai reikėjo nešališkos ir profesionalios pagalbos iš šalies. Kai kreipiausi į mentorę Gintarę Buinovskę, neturėjau veiksmų plano, net veiklos pavadinimo nebuvau sugalvojusi. Su mentore konsultavausi elektroninės parduotuvės klausimais: kaip vizualiai pateikti prekes, jas aprašyti. Drauge kūrėme socialinių tinklų komunikacijos ir reklamos strategijas. Buvo sunku suprati, kaip rinkai iškomunikuoti produkto išskirtines savybes. Šiuo klausimu dirbu iki šiol“, – dalinasi patirtimi Vaiva.

Vaiva su mentore intensyviai konsultavosi kelis mėnesius, tačiau ir dabar palaiko ryšį bei džiaugiasi sulaukdama mentorės patarimų ir palaikymo.

„Mentorė padėjo suprasti, kodėl taip sunku parduoti prekes – juk nepakanka turėti gerą produktą! Dėka Gintarės, supratau, ką turiu daryti kitaip, kad būčiau gera pardavėja. Verslo pradžia be mentorės pagalbos, būtų trukusi nepalyginamai ilgiau ir gerokai chaotiškiau“, – mentorystės rezultatais džiaugiasi Vaiva.

Verslininkai, siekiantys savo verslo progreso, kviečiami nealtygintinai konsultuotis su VšĮ „Versli Lietuva“ verslo mentorių tinklo ekspertais: https://mentoriai.verslilietuva.lt/

Toliau skaitykite

Kaip prekės ženklui kurti bendruomenę pasitelkiant asmeninę patirtį
Kaip prekės ženklui kurti bendruomenę pasitelkiant asmeninę patirtį
2021-09-17

Vaizdo vebinare apie lietuviškus prekės ženklus Jungtinės Karalystės rinkodaros ekspertas dr. Darrenas Colemanas kalbina Vilmantę Markevičienę, „Gentle Day“ įkūrėją, apie tai, kaip asmeniniai iššūkiai ir išgyvenimai paklojo pamatą ne tik verslo idėjai, bet ir bendruomenės būrimui.

„Spiečiuje“ verslūs šiauliečiai įgauna verslo pagreitį
„Spiečiuje“ verslūs šiauliečiai įgauna verslo pagreitį
2021-09-06

Pačiame Šiaulių miesto centre įsikūręs „Verslios Lietuvos“ vystomas bendradarbystės centras „Spiečius“ buria ne tik Šiaulių, bet ir kitų miestų verslininkus. Verslininkai įvardina, jog prisijungti prie „Spiečiaus“ juos paskatino čia teikiamos smulkiajam ir vidutiniam verslui subalansuotos paslaugos – mokymų programos, renginiai, suteikiama darbo vieta bei čia esanti verslininkų bendruomenė.