Karantinas suteikė naujų verslo galimybių

2020-12-17
Karantinas suteikė naujų verslo galimybių

„Verslios Lietuvos“ smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams skirto bendradarbystės centro Šiaulių „Spiečius” narys Tautvydas Gibieža kelerius metus dirbo samdomu darbuotoju, tačiau greitai suprato, kad toks darbo pobūdis – ne jam. Paklausęs draugo patarimo ir pasinaudojęs parama, per dvejus mėnesius įkūrė savo pirmąjį verslą. Pandemijos metu pasikeitus rinkos poreikiams, Tautvydas išplėtė savo įmonės MB „Pramoninis dažnis“ paslaugų ratą ir šiuo metu siūlo įvairius automatizavimo sprendimus.

Vienas MB „Pramoninis dažnis” automatizuotų sprendimų – prietaisas, kuriame integruotas turniketas ir termokamera. Prietaisas matuoja lankytojų temperatūrą, patikrina, ar asmuo dėvi veido kaukę, o dezinfekavus rankas, leidžia įeiti į patalpas. Toks sprendimas šiuo metu yra įdiegtas Kauno klinikose. Tautvydas pažymi, jog MB „Pramoninis dažnis” siūlo ir kitus automatizavimo sprendimus.

Verslas gimė spontaniškai

Tautvydas verslą įkūrė ilgai neplanavęs. „Draugas papasakojo apie Darbo biržos savarankiško užimtumo rėmimo priemonę ir nusprendžiau nieko nelaukti. Po dviejų mėnesių pasinaudojau 14 500 Eur parama bei Radviliškio rajono smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programa – įregistravau savo įmonę ir įsigijau darbui reikalingas priemones” – pasakoja MB „Pramoninis dažnis” vadovas.

Iš pradžių Tautvydas dirbo tai, ką mokėjo geriausiai – rūpinosi automatikos detalių ir remonto paslaugų tiekimu. Supratęs, jog klientams gali sukurti kur kas daugiau vertės, pradėjo įgyvendinti automatizavimo projektus, kurie padeda įmonėms efektyvinti savo veiklą, sutaupyti laiko ir kaštus.

Karantinas padėjo išplėsti veiklą

Antrasis karantis pristabdė MB „Pramoninis dažnis” projektinę veiklą ir Tautvydas pradėjo ieškoti naujų verslo galimybių – taip sužinojo apie termovizines kameras.

„Išsiaiškinau, jog rinkoje esantys bekontakčiai temperatūros matuokliai tinkamai neveikia ir tai yra rimta problema. Draugas padėjo rasti tiekėją, su kuriuo pavyko išspręsti visas temperatūros matavimo problemas. Galiausiai kreipiausi į Šiaulių centrinę polikliniką, siekdamas gauti grįžtamąjį ryšį, ar tokie sprendimai jiems būtų aktualūs. Gavau teigiamą atsakymą – poliklinikos atstovams pademonstravęs savo termovizinę kamerą sulaukiau pirmojo užsakymo” – pasakoja Tautvydas.

Vėliau MB „Pramoninis dažnis” sulaukė specialaus Kauno klinikų prašymo sukurti pilną ligų prevencijos kontrolės prietaisą. Tautvydas su draugo pagalba padėjo Kauno klinikoms gauti paramą iš tarptautinės farmacinių tyrimų bendrovės „Berlin Chemie Menarini Baltic” ir įgyvendino projektą – automatinio dezinfekavimo ir temperatūros nustatymo stotelės sėkmingai įdiegtos ir veikia klinikose.

„Karantinas išmokė, kad reikia spręsti rinkai skaudžias problemas ir kurti tik tai, ko vartotojams iš tiesų reikia. Tokie mano ateities planai – ieškoti ir rasti dar daugiau būdų, kaip sukurti pridėtinę vertę savo klientams” – savo patirtimi dalinasi Tautvydas.

Jei nori pradėti verslą – nebijok prašyti pagalbos             

Tautvydas prieš daugiau nei metus laiko prisijungė prie Šiaulių „Spiečiaus” bendradarbystės centro, skirto padėti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams tarpusavyje bendradarbiauti ir plėstis. „Spiečiaus” bendradarbystės centrai šiuo metu veikia 7 Lietuvos miestuose. Čia verslininkams suteikiamos nemokamos darbo vietos, teikiamos konsultacijos, vyksta praktinės mentorių sesijos, mokymai ir kitos iniciatyvos.

„Apie „Spiečiaus” programą sužinojau dalyvaudamas čia vykusiame verslumo renginyje ir nusprendžiau papildyti bendruomenę. „Spiečiuje” puiki atmosfera, o šalia bendraminčiai, kurie taip pat vysto savo verslus. Prisijungdamas aiškiai žinojau, ko sieksiu – auginti savo verslą ir didinti pardavimus” – pasakoja verslininkas.

Tautvydas pažymi, jog prie jo verslo sėkmės prisidėjo daug žmonių, patikėjusių verslininko idėjomis ir užsidegimu – pagelbėjo ne tik draugai, bet ir patyrę specialistai.

„Prisijungęs prie „Spiečiaus” konsultavausi su mentoriumi Edvardu Karžinausku, kuris padėjo parengti pardavimų strategiją, išmokė dirbti su CRM programa bei Verute Vaitkevičiene, kurios dėka gavau labai reikalingų rekomendacijų. Taip pat esu dėkingas ir kitiems „Spiečiaus” nariams – Tautvydui Milakniui, Laimai Beržinytei Gulbinienei  bei centro koordinatorei Egidijai Žiedaitei. Žinau, kad visuomet galiu į juos kreiptis pagalbos.”

Norinčius pradėti savo verslą, Tautvydas ragina nieko nelaukti – rekomenduoja pasinaudoti įvairiomis verslui siūlomomis galimybėmis ir išdrįsti realizuoti savo idėjas: „Diena, kai būsite pilnai pasiruošę, niekada neateis. Viskas prasideda nuo mažų darbų ir kasdienio tobulėjimo” – pastebi verslininkas.

Toliau skaitykite

Eksportas praktiškai: pandemijos iššūkiai „Pušku Pušku“ tapo stimulu plėsti elektroninę prekybą
Eksportas praktiškai: pandemijos iššūkiai „Pušku Pušku“ tapo stimulu plėsti elektroninę prekybą
2021-01-19

Linksmas, lengvai įsimenamas ir keliantis minkštumo asociaciją. Tokius tris kriterijus kurdamas prekės ženklo „Pušku Pušku“ pavadinimą dar prieš daugiau nei dešimtmetį išsikėlė įmonės įkūrėjas, jos vadovas Remigijus Balčiūnas.

Eksportas praktiškai: lietuviška „Namuos“ produkcija sėkmingai skinasi kelią toliau nuo namų
Eksportas praktiškai: lietuviška „Namuos“ produkcija sėkmingai skinasi kelią toliau nuo namų
2021-01-05

Prieš ketverius metus nusprendusi imtis verslo „Namuos“ prekės ženklo įkūrėja Rasa Kolesnikovaitė nė nebūtų pasvajojusi, kad lietuviško dizaino namų interjero detalės didžiausio populiarumo sulauks už Lietuvos ribų. Tačiau šiandien įmonės prioritetas – eksportas, į jį orientuota 85 proc. verslo.