Mentorystės dalyvė Karolina Mažylė: gera turėti žmonių, kurie gali patarti verslo klausimais

2022-02-02
Mentorystės dalyvė Karolina Mažylė: gera turėti žmonių, kurie gali patarti verslo klausimais

Karolina Mažylė drauge su vyru Arnu jau kelerius metus vysto „Mazylis films“ šeimos verslą – kuria reklaminius video klipus sparčiai besiplečiančiam klientų sąrašui. Nors verslininkai džiaugiasi, jog vystyti veiklą sekasi puikiai, tačiau jau kutį laiką svajojo sudalyvauti „Verslios Lietuvos“ verslo mentorystės programoje. Verslininkai Panevėžio „Spiečiuje“ vykusios programos metu sulaukė visapusiško mentorių palaikymo ir patarimų iš šalis, o taip pat padvigubino savo pardavimų pajamas. Karolina akcentuoja, jog svarbiausia tai, kiek pats įdedi darbo ir jėgų, tačiau papildo, jog gera savo aplinkoje turėti žmonių, kurie gali patarti verslo klausimais.

Kas yra „Mazylis films“? Kaip nusprendėte pradėti savo verslą?

„Mazylis films“ yra šeimos verslas – kartu su vyru darbuojamės jau beveik ketverius metus, kuriame video reklamų turinį. Mano vyras Arnas kelerius metus dirbo laisvai samdomu darbuotoju – filmavo ir montavo klipus. Aš pati darbavausi reklamos agentūroje, kurioje įgijau projektų valdymo patirties. Darbas reklamos srityje patiko, tačiau tempas ir darbų kiekis neleido mėgautis procesu. Pakeičiau darbą, pradėjau dirbti viešųjų ryšių srityje, bet ten labai trūko kūrybos. Laisvu metu kartu su Arnu filmuodavau, padėdavau jam montuoti. Galiausiai nusprendėme, jog geriausia mums dirbti kartu. Pasiskirstėme rolėmis: Arnas filmuoja ir montuoja, o aš rūpinuosi klientais bei komunikacija.

Kaip nusprendėte pasinaudoti „Verslios Lietuvos“ organizuojama verslo mentorystės programa?

Mentorystės programą žinojome jau kuris laikas ir labai norėjome joje sudalyvauti – bandėme net tris kartus. Matėme, jog verslui tai itin naudinga programa, stebėjome, kaip kiti verslai pasiekia tikrai puikių rezultatų per ganėtinai trumpą laiką. Norėjome ir mes augti, plėstis ir po truputį tapti „production house“. Gera turėti žmonių, kurie tau gali patarti verslo klausimais, identifikuoti tavo silpnąsias vietas, padėti išspręsti problemas – juk iš šono viskas geriau matosi.

Kaip vyko mentorystės procesas?

Mūsų mentoriai buvo Tomas Morkūnas ir Rita Matulienė. Sutapo mūsų požiūriai, tikslai, buvo gera kartu dirbti. Tiesa, Rita pasiūlė pati padėti mums toliau siekti tikslų, taigi su ja mentorystę tęsiame ir 2022 metais.

Praktiškai visas mentorystės procesas vyko nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, su Rita per „Zoom“ programą susiskambindavome kiekvieną savaitę. Su kiekvienu mentoriumi turėdavome išsikėlę savo susitikimo tikslus, o po mentorystės sesijos bėgdavau daryti namų darbų. Darbo įdėjome tikrai daug: nors dirbome iš namų, kūdikis ant rankų, bet nuvilti savo mentorių nenorėjome.

Kokių rezultatų pavyko pasiekti programos metu?

Pirmiausia, pavyko pradėti pasitikėti savo jėgomis. Taip pat galime pasidžiaugti, jog 2021 metų pardavimų pajamos šoktelėjo dvigubai lyginant su 2020 metų.

Mentorystės programos metu išsikėlėme tikslus, kaip, pavyzdžiui, didinti apyvartą siekiant tapti PVM mokėtojų, stiprinti prekės ženklą ir didinti jo žinomumą.

Programos metu parašėme prekės ženklo strategiją, radome naujų partnerių ir verslo galimybių augti, tapome PVM mokėtojais bei džiaugiamės išaugusiu konversijos rodikliu – beveik pusė klientų užklausų virto pardavimais.

Kokią išskirtumėte mentorystės sukuriamą vertę augti norinčiam verslininkui?

Mentorius pasako kryptį, esamas problemas, su juo galima pasitarti, kaip spręsti vieną ar kitą situaciją. Nors mentorius nukreipia teisinga linkme, duoda patarimų ir nuoširdžiai palaiko tavo veiklą, bet svarbu nepamiršti, kad viską turėsi padaryti pats – kiek darbo įdėsi, tiek ir turėsi. Mūsų atveju turėjome tikrai gerą palaikymo komandą – Tomą ir Ritą. Šis  palaikymas tarsi varomoji jėga, vedanti į priekį.

Tęstinė, kelių mėnesių verslo mentorystės programa yra organizuojama „Verslios Lietuvos“ įkurtuose ir vystomuose bendradarbystės centruose „Spiečius“. Verslininkai, siekiantys savo verslo progreso, taip pat gali visiškai nemokamai konsultuotis su VšĮ „Versli Lietuva“ verslo mentorių tinklo ekspertais: https://mentoriai.verslilietuva.lt/

Šiuo metu vyksta registracija į šių metų mentorystės programą. Registracija vyksta iki 2022 m. vasario 14 d.: https://mentoriai.verslilietuva.lt/mentoryste-spieciuose/

Toliau skaitykite

Socialinė iniciatyva „MaMaDu“ dalinasi žiniomis apie unikalias ankstyvosios vaiko raidos galimybes
Socialinė iniciatyva „MaMaDu“ dalinasi žiniomis apie unikalias ankstyvosios vaiko raidos galimybes
2022-05-24

Socialinė iniciatyva „MaMaDu“ nemokamai teikia sveikatos specialistų patarimus apie ankstyvąją vaikų raidą. Ši paslauga veikia trumpųjų kassavaitinių SMS žinučių principu ir yra skirta visiems, kurie ieško suprantamos bei praktiškai pritaikomos informacijos apie vaiko iki trejų metų raidą. Pediatrai, šeimos gydytojai, socialiniai darbuotojai pastebi, kad tokia informacija aktuali visiems tėvams, tačiau jos ypač trūksta socialinius sunkumus patiriančioms šeimoms. „MaMaDu“ bendraįkūrėja Marija Dautartaitė, siekdama paspartinti savo veiklos augimą, prisijungė prie socialiniams verslams skirto „Įjunk poveikį“ projekto.

 

Socialinis verslas „Senjorų pasaulis“ – vartai senjorams į aktyvų, sveiką ir savarankišką gyvenimą
Socialinis verslas „Senjorų pasaulis“ – vartai senjorams į aktyvų, sveiką ir savarankišką gyvenimą
2022-05-24

Socialinis verslas „Senjorų pasaulis“ į virtualią mokymų ir bendravimo erdvę buria vyresnio amžiaus žmones ir taip mažina jų socialinę atskirtį bei vienišumo jausmą. „Senjorų pasaulio“ iniciatorė Vida Greičiuvienė šio verslo ėmėsi pajutusi, jog reikia padėti jos artimiems  vyresnio amžiaus žmonėms – mamai, tetai bei dėdei turėti tokią aplinką, kurioje nesijaustų vieniši, sulauktų palaikymo, užtarimo ir pagalbos. Pradėjusi veiklą Vida norėjo išsiaiškinti, kaip sukurti tvarų verslą, todėl prisijungė prie socialiniams verslininkams skirto „Įjunk poveikį“ projekto.