Mentorystės dalyvė Vilma Urbutė: geriausia mokytis ne iš savų klaidų, o kitų sėkmės

2021-12-01
Mentorystės dalyvė Vilma Urbutė: geriausia mokytis ne iš savų klaidų, o kitų sėkmės

Individualią veiklą vystanti nekilnojamo turto brokerė Vilma Urbutė puikiai supranta, kaip svarbu būti įkvepiančioje ir augti skatinančioje aplinkoje. Drauge su partnerėmis Vilma įkūrė „Start4networking“ moterų tinklaveikos klubą, kuris greitai virto tinklu, jungiančiu daugiau nei 100 verslininkių ir įvairių sričių eksperčių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Klubo narės tiki – kai pasiseka vienai, tuomet atsiveria galimybės ir kitai. Pati Vilma, siekdama savo projekto sėkmės, prisijungė prie „Verslios Lietuvos“ verslo mentorystės programos, padėjusios greičiau pasiekti numatytus tikslus.

Idėja įkurti veiklių moterų klubą, prie kurio prisijungusios narės sulauktų bendraminčių palaikymo, dalintųsi patirtimi ir padėtų viena kitai augti, Vilmai Urbutei kilo prieš dvejus metus.

„Klubo idėja kilo iš mano pačios poreikio būti įkvepiančioje ir augti skatinančioje aplinkoje. Pati vykdau individualią veiklą, ėmė stigti palaikymo, komandinio darbo, galimybių augti tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityse. Pamaniau, kad ir kitos verslios moterys tikriausiai jaučiasi panašiai. Tuomet klubo idėja pasidalinau su Jolanta Puziene, Ugne Juodyte bei Ramune Kasparavičiene. Jos labai palaikė, todėl iškart pradėjome veikti – burti verslias mūsų aplinkos moteris“, – apie veiklos pradžią pasakoja Vilma Urbutė, „Start4Networking“ moterų tinklaveikos klubų bendraįkūrėja ir prezidentė.

Dabar Lietuvoje iš viso veikia 9 „Start4networking“ klubai, kurie vienija daugiau nei 100 moterų, o vienas klubas pradėjo veikti ir užsienyje – Jungtinėje Karalystėje.

„Kiekvienas klubas kas savaitę rengia susitikimus, taip pat kartą per mėnesį organizuojame verslumo mokymus. Esame vienintelė organizacija Lietuvoje kuri sukūrė ir siūlo mokymus apie tinklaveiką – „Išmokime dirbti garsiai”. Juose dalyvės įgyja tiek teorinių, tiek praktinių žinių apie tinklaveikos, kaip verslo įrankio, išnaudojimą. O mūsų mokymų temos labai įvairios – tai saviugda, buhalterija, teisė, marketingas – viskas, kas reikalinga verslui“, – pasakoja Vilma.

Vilma akcentuoja, jog klubuose svarbiausia yra tinklaveika – tai naujos pažintys, ryšiai, narių asmeninės rekomendacijos.

„Padedame viena kitai pasidalindamos savo rekomendacijomis, įgyvendindamos bendrus projektus. Taip pat klubuose diegiame dalijimosi kultūrą – turime mentorystės programą naujokėms, skatiname dalintis žiniomis. Būna, kad moterys būdamos klube, pakeičia savo profesinę kryptį, atranda save kitoje srityje ar sėkmingai išvysto naują verslą“, – džiaugiasi Vilma.

Mentorystė – augimui ir tikslams pasiekti

Vilma, siekdama išsigryninti savo veiklos procesus ir greičiau pasiekti projekto tikslus, dalyvavo „Verslios Lietuvos“ organizuotoje verslo mentorystės programoje, kuri vyko Klaipėdos „Spiečiuje“ ir konsultavosi su mentore Laura Gerrits-Gedvile.

„Mes veikėme iš intuicijos ir noro sukurti tai, ko dar nėra, todėl pradžioje susidūrėme su iššūkiais – veiklos organizavimo forma, finansai, verslo modelio kūrimas, darbo ir finansiniai resursai, marketingo, pozicionavimo ir kiti klausimai. Su komanda ieškojome, į ką galėtume kreiptis pagalbos, kaip vystyti ir tobulinti savo verslą ir taip sužinojome apie verslo mentorystės programą. Mus sužavėjo mentorės asmenybė, jos pasiekti rezultatai versle, todėl nedvejodama prisijungiau prie programos. Aš manau, jog geriausia mokytis ne iš savų klaidų, o iš kitų sėkmės“, – pasakoja Vilma.

Vilma pasakoja, jog ši verslo mentorystės programa padėjo priimti esminius veiklos sprendimus – išsigryninti organizacijos vertybes, išsikelti tikslus.

„Konsultacijos su mentore mus labai sustiprino, supratome kad einame teisinga linkme. Mentorystės programa taip pat davė žinių įvairiuose klientų pritraukimo ir aptarnavimo procesuose, padėjo susidėlioti kliento kelionę, taip pat išsigryninti organizacijos vertybes ir tikslus ateinantiems metams. Ši mentorystės programa yra unikali galimybė verslams greičiau pasiekti savo tikslus ir augti. Mentorius kaip treneris – gali sportuoti vienas, tačiau su trenerio priežiūra rezultatai yra greitesni, atsiranda daugiau disciplinos ir motyvacijos siekti užsibrėžto tikslo“.

Vilma pasakoja, jog dabar didžiausias iššūkis yra verslo plėtra ir vidinių procesų optimizavimas, veiklos sklaida, paslaugų kokybės gerinimas bei kliento lūkesčių pateisinimas. „Mūsų tikslas – tarptautinė plėtra. Norime tapti plačiai žinomu moterų tinklaveikos klubu už Lietuvos ribų“, – klubo planais dalinasi Vilma.

Tęstinė, kelių mėnesių verslo mentorystės programa yra organizuojama „Verslios Lietuvos“ įkurtuose ir vystomuose bendradarbystės centruose „Spiečius“. Verslininkai, siekiantys savo verslo progreso, taip pat gali visiškai nemokamai konsultuotis su VšĮ „Versli Lietuva“ verslo mentorių tinklo ekspertais: https://mentoriai.verslilietuva.lt/.

Toliau skaitykite

Socialinė iniciatyva „MaMaDu“ dalinasi žiniomis apie unikalias ankstyvosios vaiko raidos galimybes
Socialinė iniciatyva „MaMaDu“ dalinasi žiniomis apie unikalias ankstyvosios vaiko raidos galimybes
2022-05-24

Socialinė iniciatyva „MaMaDu“ nemokamai teikia sveikatos specialistų patarimus apie ankstyvąją vaikų raidą. Ši paslauga veikia trumpųjų kassavaitinių SMS žinučių principu ir yra skirta visiems, kurie ieško suprantamos bei praktiškai pritaikomos informacijos apie vaiko iki trejų metų raidą. Pediatrai, šeimos gydytojai, socialiniai darbuotojai pastebi, kad tokia informacija aktuali visiems tėvams, tačiau jos ypač trūksta socialinius sunkumus patiriančioms šeimoms. „MaMaDu“ bendraįkūrėja Marija Dautartaitė, siekdama paspartinti savo veiklos augimą, prisijungė prie socialiniams verslams skirto „Įjunk poveikį“ projekto.

 

Socialinis verslas „Senjorų pasaulis“ – vartai senjorams į aktyvų, sveiką ir savarankišką gyvenimą
Socialinis verslas „Senjorų pasaulis“ – vartai senjorams į aktyvų, sveiką ir savarankišką gyvenimą
2022-05-24

Socialinis verslas „Senjorų pasaulis“ į virtualią mokymų ir bendravimo erdvę buria vyresnio amžiaus žmones ir taip mažina jų socialinę atskirtį bei vienišumo jausmą. „Senjorų pasaulio“ iniciatorė Vida Greičiuvienė šio verslo ėmėsi pajutusi, jog reikia padėti jos artimiems  vyresnio amžiaus žmonėms – mamai, tetai bei dėdei turėti tokią aplinką, kurioje nesijaustų vieniši, sulauktų palaikymo, užtarimo ir pagalbos. Pradėjusi veiklą Vida norėjo išsiaiškinti, kaip sukurti tvarų verslą, todėl prisijungė prie socialiniams verslininkams skirto „Įjunk poveikį“ projekto.