Mokymų trenerė rado būdą, kaip padėti tobulėti tiems, kurie neturi laiko

2021-04-01
Mokymų trenerė rado būdą, kaip padėti tobulėti tiems, kurie neturi laiko

Prasidėjus karantinui ir renginiams bei mokymams persikėlus į virtualią erdvę, verslo mokymų trenerė Liana Mogišaitė nieko nelaukusi ėmė realizuoti jau kurį laiką brandintą idėją – kurti itin trumpus, koncentruotus mokymų įrašus, kurie sugulė į „Milžinų klubas“ platformą. Šiuos 2-7 minučių trukmės efektyvumo mokymus Liana vadina „piliulėmis“, kurios skirtos vis mažiau laiko turinčiam, bet žingeidžiam ir tobulėti siekiančiam šiuolaikiniam žmogui.

Realizuoti idėją paskatino karantinas

Karantinas apribojo gyvai vykstančių mokymų organizavimą, tačiau Liana pasakoja, jog tai buvo puiki paskata realizuoti jau kurį laiką brandintą verslo idėją. Prasidėjus pandemijai, mokymų trenerė savo veiklą, kaip ir daugelis, perkėlė į internetinę erdvę, bet netrukus sugalvojo kur kas inovatyvesnę paslaugų teikimo formą.

„Dar pandemijos pradžioje pastebėjau, jog nuotolinių mokymų metu dalyviams sunku išlaikyti dėmesį, todėl pradėjau svarstyti alternatyvias mokymo galimybes. Taip gimė mintis kurti trumpus, įtraukiančius mokymus apie efektyvumą ir darbą komandoje. Mokymai sudaryti iš 2-7 min. trukmės video įrašų, todėl praturtinti žinias gali kiekvienas, pavyzdžiui, pusryčiaujant. Juk laikas – brangiausia valiuta“, – pažymi Liana.

Liana pripažįsta, jog jei nebūtų prasidėjęs karantinas – šiai idėjai realizuoti būtų prireikę ne vienerių metų.

„Dar prieš karantiną svarsčiau kurti video mokymus, bet vis kas nors pakišdavo koją, o ir rinkos poreikis buvo minimalus. Jei ne karantinas, greičiausiai, „Milžinų klubo“ mokymų platforma būtų atsiradusi po 5 metų ar net vėliau. Pandemija tiesiog įmetė į situaciją, kurioje neturėjau jokio kito pasirinkimo – privalėjau keistis ir veikti. Apskritai, karantino metu pradėjau domėtis naujomis sritimis, pavyzdžiui, sukūriau video mokymus apie pandeminį nuovargį – kaip jis mus veikia ir kaip padėti sau atgauti energiją“, – pasakoja Liana.

Koncentruotai 6 minučių pamokai – 30 valandų darbo

Liana mokymus veda jau 17 metų, tačiau nusprendusi juos kurti video formatu, susidūrė su įvairiausiais nenumatytais iššūkiais.

„Galvojau, kad kurti video mokymus bus lengva – juk daug metų bendrauju su auditorijomis nuo kelių iki 10 000 dalyvių. Vis tik, turėjau išmokti kalbėti prieš kamerą, spręsti techninius filmavimo iššūkius bei ieškoti naujų būdų, kaip informaciją pateikti konstruktyviai, įtraukiančiai ir motyvuojančiai. Kai kuriuos video teko perfilmuoti dešimtimis kartų. O kartą, tam, kad sukurčiau vieną 6 minučių trukmės pamoką, turėjau skirti net 30 valandų!” – dalinasi patirtimi Liana.

Mokymų trenerė pasakoja, jog šios idėjos realizavimui ir „Milžinų klubo” platformos atsiradimui prireikė 8 mėnesių darbo, tačiau, pažymi, jog vertėjo įdėti tiek pastangų.

„Pirmieji mano mokymai, pasiekę įmonių darbuotojus, sulaukė labai pozityvaus vertinimo – juos žiūrėję akcentavo, jog tai labai koncentruota medžiaga, kurią lengva pritaikyti praktikoje“, – džiaugiasi mokymų trenerė.

Šiuo metu „Milžinų klubo“ platformoje yra prieinamas mokymų paketas, apimantis streso malšinimo, laiko planavimo, darbo iš namų ir kitas šiuo metu ypač aktualias temas.

Mentoriams taip pat reikia mentorių

Liana dalyvavo „Verslios Lietuvos“ e.mentorystės programoje ir pati nuotoliniu būdu konsultavosi su verslo ekspertu Donatu Gudeliu, „MakesYouLocal“ vadovu.

„Turbūt visi, pradedantys naują veiklą, planuoja, kad viskas eis kaip per sviestą ir greitai, tačiau iš patirties sakau, jog atsiranda daug nenumatytų dalykų. Pasitarti su mentoriumi yra vienas iš  būdų, padedančių išeiti iš savo mąstymo rato. Kai imiesi kažko naujo, kyla labai daug skirtingų minčių ir svarbu, kad šalia būtų žmogus, kuris padėtų visas mintis sudėti į reikiamus stalčiukus“, – pažymi „Milžinų klubo“ įkūrėja.

Mokymų trenerė pasakoja, jog mentorius ją motyvavo judėti į priekį, padėjo išspręsti idėjos realizavimo pradžioje kilusius iššūkius bei išsigryninti veiklą.

„Pirmiausia, labai reikėjo palaikymo ir patarimo,  kuria kryptimi eiti. Video mokymai man buvo visiškai nauja sritis, todėl per labai trumpą laiką turėjau išmokti daug naujų dalykų. Tam buvo svarbu surasti vieną kryptį. Iki šiol pamenu mentoriaus ištartą frazę: „Būtų geriau greičiau“. Kai tik pradedu nukrypti į šalį, blaškytis tarp veiklų, prisimenu šią frazę ir klausiu savęs, kuris kelias padės greičiau pasiekti rezultatų,“ – dalinasi patirtimi Liana.

Verslininkai kviečiami užsiregistruoti į „Verslios Lietuvos“ mentorystės platformą ir nealygintiani konsultuotis su  verslo mentorių tinklo ekspertais: https://mentoriai.verslilietuva.lt/ 

Liana Mogišaitė kviečia prisijungti prie „Milžinų klubas“ platformos (https://www.milzinuklubas.lt/) ir pasinaudoti 49 Eur nuolaida video mokymams „Kaip susigrąžinti pandemijos pavogtą energiją? II dalis. 25 idėjos.“. Nuolaidos kodas „VL2021“ galioja iki 2021.05.01.

 

 

Toliau skaitykite

Karantinas šiauliečiams verslininkams nesutrukdė siekti tikslų – startuolis  pritraukė 100 000 eurų investiciją
Karantinas šiauliečiams verslininkams nesutrukdė siekti tikslų – startuolis  pritraukė 100 000 eurų investiciją
2021-05-13

Šiaulių bendradarbystės centro „Spiečiaus“ nariai Benas Dobrikas ir Emilis Markulis yra patyrę verslininkai: sukūrę ne vieną verslą dabar drauge vysto „Getfix“ platformą, kuri jau sulaukė investuotojų dėmesio ir pritraukė 100 000 eurų investiciją.

Trauma, paskatinusi ieškoti naujų sporto metodikų, tapo nuosavo verslo impulsu
Trauma, paskatinusi ieškoti naujų sporto metodikų, tapo nuosavo verslo impulsu
2019-06-25

Kartais skaudi patirtis ir būdas, kaip ją įveikti, skatina padėti kitiems, turintiems panašių problemų. Ernestos ir Vytauto Glemžų šeima savo sporto klubą „FreeMotion“ įkūrė, kai vyras patyrė traumą, prognozavusią negalią. Tačiau nauja sporto metodika padėjo išgyti bei nuo šiol padeda ir kitiems.