Nacionalinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė” nugalėtoju tapo projektas  „Uperis”

2017-06-06

Jau ketvirtus metus Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija organizuoja tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė” nacionalinį atrankos etapą. Atrankos nugalėtojas atstovauja Lietuvą tarptautinio konkurso, dar vadinamo kūrybinių industrijų pasaulio čempionatu, finale Kopenhagoje.

src=/uploads/media/59364b540a6dc/Uperio-veikimo-principas-1-Youtube-stop-kadras.png

src=/uploads/media/593648c54d9d5/Uperio-veikimo-principas-2-Youtube-stop-kadras.pngPasak tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė“ organizatorių, kūrybinės industrijos – viena veržliausių ir sparčiausiai augančių verslo sričių, tačiau kūrybinių industrijų atstovai susiduria su didesniais verslo iššūkiais, todėl konkursas skirtas kūrybinių industrijų antreprenerių verslumo įgūdžių stiprinimui, investuotojų paieškai ir tarptautiškumo skatinimui. Tarptautinio konkurso dalyvius Kopenhagoje vertina kompetentinga komisija, tarp kurios narių pasaulinių kompanijų, tokių kaip „Microsoft“, „Lego“, IKEA ar „Google“ atstovai.

Tarptautinio konkurso finaluose Lietuvą jau atstovavo „Showaround“ komanda, keičianti keliavimo kultūrą visame pasaulyje, dizaineris Ignas Survila su paspirtuku „Pigeon“, dizaino studija „March“, sukūrusi stilingus ir novatoriškus atšvaitus.  Šių metų nacionalinio konkurso nugalėtojas paaiškėjo po finalininkų pasiruošimo stovyklos, kuri vyko ISM Inovacijų bazėje,  Vilniuje, birželio 3-4 dienomis. Stovyklos metu aktorė Aldona Vilutytė mokė dalyvius scenos kalbos triukų, Orijana Mašalė pasakojo apie viešųjų ryšių strategijas, o ISM Inovacijų bazės vadovas Ugnius Savickas ne tik pasidalino patarimais, kaip ieškoti investicijų, bet ir pasakojo, kaip paruošti gerą savo verslo pristatymą. Birželio 4 d. komisija išklausė dalyvių prisistatymus, o po komisijos posėdžio buvo paskelbtas nacionalinio konkurso nugalėtojas, kuris vyks į Kopenhagą varžytis lapkričio viduryje vyksiančiame konkurso finale.

Nacionalinio konkurso finalo nugalėtoja tapo komanda, sukūrusi srovės energijos keltą „Uperis“. „Uperis“ yra pirmasis Lietuvoje srovinio švytuoklinio kelto prototipas, varomas tik upės srovės jėga – keltas, kuriam nereikalingas joks kuras. „Mes norėjome sukurti naują kelto modelį, kuris netrukdytų laivybai, būtų lengvai transportuojamas, ir svarbiausia – draugiškas gamtai. Jis sudedamas iš modulių, kuriuos lengva išrinkti ir sukonstruoti  pontoninį tiltą arba didesnę platformą. „Uperis” kainuoja gerokai pigiau nei tilto statyba, todėl tikimės, kad šis keltas ilgainiui taps infrastruktūros standartu. Ketiname žvalgytis partnerių užsienio rinkose, tačiau būtų gražu, jei pirmieji „Uperiai” atsirastų būtent Lietuvoje“, – pasakoja vienas iš „Uperio“ komandos narių Paulius Zaviša.

src=/uploads/media/59364bc9d35f3/uperio_prisistatymo_medziaga.png

Tarptautinis konkursas „Kūrybinio verslo taurė“ kūrybinių industrijų antreprenerių pasaulio čempionatu vadinamas dėl gausaus šalių dalyvių skaičiaus, įspūdingo prizinio fondo, specialios programos, kurioje dalyviai turi galimybes pristatyti savo verslo idėjas ir užmegzti naudingų kontaktų su potencialiais investuotojais.  Nacionalinio konkurso partneriai Lietuvoje yra „Versli Lietuva“, ISM Inovacijų bazė ir „Startup Lithuania“. Nacionalinį konkursą Lietuvoje dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos informacija

2017-06-06

Toliau skaitykite

Nerti į saldų nuosavą verslą su „Versli Lietuva“ pagalba buvo drąsiau
Nerti į saldų nuosavą verslą su „Versli Lietuva“ pagalba buvo drąsiau
2019-01-15

2019-uosius trys vilniečiai pasitiko ne su naujamečiu pažadu, o iš karto su pirmuoju nuosavu verslu: valgomų puokščių gamybos ir platinimo paslauga „Laiminga braškė“ (UAB “Vaisiai ir šokoladas”). Su „Versli Lietuva“ Verslo konsultantų tinklo pagalba maitinimo sektoriaus iššūkius įveikusi Lina Šiškienė su dviem verslo partneriais sostinėje, o vėliau ir kituose  Lietuvos miestuose ketina parodyti, kad šventes švęsti galima skaniau, gražiau ir sveikiau.

Netradicinis savivaldybių verslumo skatinimo fondų panaudojimas kelia regionų inovatyvumą
Netradicinis savivaldybių verslumo skatinimo fondų panaudojimas kelia regionų inovatyvumą
2018-12-21

Regionų verslumo skatinimas yra svarbus jų plėtrai bei talentų pritraukimui. Vienas iš būdų – tikslingai naudojamos savivaldybių SVV fondų lėšos. Didžioji dalis savivaldybių šiuos fondus skiria patalpų nuomos kompensavimui, įmonės steigimo lėšų kompensavimui ar įrangos įsigijimui. Tačiau kai kurios savivaldybės „Versli Lietuva“ dėka pritaiko inovatyvius sprendimus skatinti ne tik jau veiklą vykdančius verslus, bet ir suteikia galimybę dar tik planuojantiems kurti verslą gauti finansavimą. Jau antrus metus vykstantis konkursas „Verslumo manija“ tokią galimybę suteikė Alytaus miesto ir Klaipėdos rajono versliausiesiems.