Nerti į saldų nuosavą verslą su „Versli Lietuva“ pagalba buvo drąsiau

2019-01-15
Nerti į saldų nuosavą verslą su „Versli Lietuva“ pagalba buvo drąsiau

2019-uosius trys vilniečiai pasitiko ne su naujamečiu pažadu, o iš karto su pirmuoju nuosavu verslu: valgomų puokščių gamybos ir platinimo paslauga „Laiminga braškė“ (UAB “Vaisiai ir šokoladas”). Su „Versli Lietuva“ Verslo konsultantų tinklo pagalba maitinimo sektoriaus iššūkius įveikusi Lina Šiškienė su dviem verslo partneriais sostinėje, o vėliau ir kituose  Lietuvos miestuose ketina parodyti, kad šventes švęsti galima skaniau, gražiau ir sveikiau.

Bendrovė „Vaisiai ir šokoladas“, rinkai pristačiusi valgomų puokščių gamybos ir platinimo paslaugą „Laiminga braškė“, siūlo nematytą naujovę – šventines puokštes iš šokoladu glaistytų braškių ir kitų kokybiškų šviežių vaisių. Bendrovės produkcija yra tarsi puokščių ir desertų mišinys: šokoladinės vaisių puokštės pirmiausia atlieka estetinę gėlių funkciją, sukuria netikėtumo ir šventinį efektą, o galiausiai yra gardžiai suvalgomos.

Viena iš įkūrėjų Lina Šiškienė komentuoja, kad vienomis ar kitomis progomis savo kolegas ar artimuosius gėlėmis bei desertais bent keletą kartų per metus nudžiugina dauguma gyventojų ar įmonių, tačiau saldžias valgomas puokštes iki šiol buvo galima pamatyti nebent JAV ar Didžiojoje Britanijoje.

„Manau, kad gėlės ir tortai iš rinkos tikrai niekur nedings, tačiau pastaruosius keletą metų Lietuvoje matome ryškų sveikos gyvensenos bumą. Kartu pažįstame daug smaližių, kurie žino, kad saldumynai nėra sveikiausias pasirinkimas, vis tiek juos valgo. Todėl siūlome alternatyvą tiek tortams, tiek saldainiams ir net gėlėms. Didžiąją dalį mūsų puokščių sudaro vaisiai ir uogos, o braškės yra glaistytos plonu aukščiausios rūšies šokolado sluoksniu, tad minimalus cukraus kiekis bus praturtintas puokšte vitaminų“, – pasakoja L. Šiškienė.

Jos teigimu, pirmiesiems klientams iš pradžių būna sunku patikėti, kad šios puokštės valgomos.

„Tam tikra prasme tai tikrai meno kūrinys: kiekvieną puokštę patys komponuojame rankomis, į ją įeina nuo keliolikos iki kelių šimtų vaisių ir uogų, kiekviena kurių laikosi ant atskiro pagaliuko, tad imti ir ragauti tiesiog iš puokštės yra labai patogu, nieko nereikia pjaustyti, pateikti į atskiras lėkštutes ir t.t. Patys kuriame ir šventines šokoladu glaistytų braškių, bananų, vaisių ir uogų asorti dėžutės, o vaikiškoms puokštėms gaminame valgomus populiariausius animacinius personažus. Visgi, kiek pastebime, klientai pirmiausia nori pasigrožėti puokštėmis, su jomis fotografuojasi, ir tik tuomet sveikai smaližiauja“, – sako verslininkė.

Reikšminga Verslo konsultantų tinklo pagalba

„Laiminga braškė“ puokštės šiuo metu gaminamos ir platinamos  Vilniuje, ilgainiui numatoma plėtra ir į kitus miestus, o išskirtiniais atvejais bendrovės komanda pasirengusi priimti užsakymus į kitus miestus jau ir dabar.

Pasak L. Šiškienės, šiuo metu įmonėje dirba 5 darbuotojai: 3 įkūrėjai ir 2 maisto technologai, tačiau augant verslui, turėtų plėstis ir “Laimingos braškės” komanda. Be to, įmonė žada kuo daugiau remtis vietos gamintojų produkcija: jau užmegzti ryšiai su aukščiausios kokybės Lietuvos braškių augintojais, kurių uogos bus naudojamos puokštėse sezono metu. Į verslą vilniečiai yra investavę apie 20 tūkst. eurų nuosavų lėšų.

Bendrovės įkūrėjai džiaugiasi turėję galimybę pasinaudoti „Verslios Lietuvos“ kuruojamo Verslo konsultantų tinklo pagalba –  bendrovę verslo pradžioje konsultavo HoReCa sektoriaus ekspertai UAB “Rdeal”.

„Savaime suprantama, buvo dalykų, kuriuose mes kaip jaunas verslas neturėjome žinių ir buvo nemažai erdvės pridaryti klaidų. Didžiausi iššūkiai prieš pradedant realią veiklą buvo susipažinti su maisto gamybai taikomais reikalavimus, patalpų pritaikymu ir kitus niuansus. Laimei, šis etapas jau už nugaros, o su profesionalų pagalba iš Verslo konsultantų tinklo  jis buvo sklandus ir esame ne tik pasiruošę verslui, bet jau ir jį realiai vykdome. Dabartinis iššūkis: visuomenės supažindinimas su nauju produktu. Absoliuti dauguma žmonių, pamatę mūsų produktų nuotraukas internete, net netiki, kad lygiai toks pat gražus produktas gali nugulti ir ant jų stalo. Laimei, nors dirbame dar visai neseniai, sulaukiame išskirtinai vien teigiamų ir entuziastingų atsiliepimų“, – pasakoja L. Šiškienė.

Įmonė per “Versli Lietuva” Verslo konsultantų tinklo programą gavo iki 2 tūkst. eurų vertės konsultacijų. Su bendrovės produkcijos asortimentu galima susipažinti svetainėje laimingabraske.lt

Toliau skaitykite

Trauma, paskatinusi ieškoti naujų sporto metodikų, tapo nuosavo verslo impulsu
Trauma, paskatinusi ieškoti naujų sporto metodikų, tapo nuosavo verslo impulsu
2019-06-25

Kartais skaudi patirtis ir būdas, kaip ją įveikti, skatina padėti kitiems, turintiems panašių problemų. Ernestos ir Vytauto Glemžų šeima savo sporto klubą „FreeMotion“ įkūrė, kai vyras patyrė traumą, prognozavusią negalią. Tačiau nauja sporto metodika padėjo išgyti bei nuo šiol padeda ir kitiems.

Rado sprendimą, kaip pradinių klasių mokinius įtraukiančiai išmokyti matematikos
Rado sprendimą, kaip pradinių klasių mokinius įtraukiančiai išmokyti matematikos
2019-05-23

Informacinių technologijų apsuptyje, mokymosi būdai turi keistis. O vieną iš efektyvių būdų, kaip pradinių klasių mokinius išmokinti ne tik matematikos, bet ir bendravimo, bendradarbiavimo, rado Andrius Chomičius ir Gerda Surgautaitė, UAB „Eksperimentinė kūrybinio mąstymo laboratorija“ kūrėjai.