Pokyčiai gyvenime privertė imtis verslo ir nuolatos tobulėti

2018-10-16
Pokyčiai gyvenime privertė imtis verslo ir nuolatos tobulėti

Kartais dideli pokyčiai gyvenime ir tampa tas postūmis verslo link. Mūsų pašnekovei Linai Nikitinaitei pokyčiai gyvenime taip pat atvėrė naują veiklos kryptį ir padrąsino imtis nuosavo verslo. Ji yra „Dėkingumo žurnalo” ir “Sėkmės žurnalas” autorė, šiuo metu vysto naują projektą www.reikiadaryti.eu, kuriame teikia klientams socialinių tinklų priežiūros paslaugas.

Iš kur kilo idėja, kas įkvėpė pradėti savo verslą?

Idėja pradėti verslą kilo po išsiskyrimo su draugu ir išėjimo iš darbo. Tai buvo laikas, kuomet aš nebeturėjau ko prarasti. Tad paklausiau savęs, o kodėl man nepabandžius? Postūmis, kuris prisidėjo prie verslo vystymo, tai mano draugės, verslininkės Elinos pasiūlymas susirasti mentorę, už tai jai esu labai dėkinga. Šiaulių bendradarbystės centro “Spiečius” koordinatorės Dianos Grapskytės dėka 2018 03 21 d. turėjau mentorę, ja tapo Verutė Vitkevičienė. Su gerb. Verutės pagalba supratau, ką galėčiau daryti, kokias paslaugas, atsižvelgiant į savo pomėgius, galėčiau teikti, taip ir pradėjau savo veiklą. Šiandien teikiu klientams socialinių tinklų priežiūros paslaugas (www.reikiadaryti.eu), dirbame ties įvairiais projektais, kuriems reikalingos tokios paslaugos, kaip tinklalapių kūrimas, dizainas. Man labai smagu, jog neinvestavusi pinigų į savo teikiamų paslaugų reklamą turiu nuostabius klientus bei nedidelę, bet tobulėti norinčią, komandą. Viskas, ką dariau –  tai pasakojau apie savo veiklą su dideliu džiaugsmu, nes man labai patinka, ką darau. Esu labai dėkinga Verutei, kuri manimi patikėjo ir laiku davė protingų patarimų.

Su kokiomis kliūtimis susidūrėte pradžioje?

Visų pirma, aš niekada nežiūri ar nevadinu nieko kliūtimi ar problema (reikia atsargiai vartoti šiuos žodžius), todėl viskas man yra iššūkiai ir visuomet klausiu savęs, ką aš turėčiau išmokti/padaryti, jog įveikčiau šiuos iššūkius? Verslas – tai mūsų pačių veidrodis, todėl aš didelį dėmesį skiriu savęs tobulėjimui, įsivedžiau rytinius ritualus, todėl keliuosi 5 val. ryto, kad pasiruoščiau gerai dienai. Visi iššūkiai, kurie man kilo, buvo susiję su mano pačios asmenybe. Mokausi kiekvieną dieną ir tam skiriu 2-3 val., esu visą gyvenimą besimokanti studentė. Atsisakiau vėlyvų pasisėdėjimų su draugėmis, išėjimų į miestą, nes mano laikas man labai svarbus ir jo nedaugėja. Tai nesibaigiantis procesas ir nustojus mokytis, prasidės degradavimas.

Kokie verslo sprendimai pasiteisino, kokias verslo pamokas pavyko išmokti?

Vienas svarbiausių sprendimų, kuriuos padariau – įsivesta disciplina, ritualai, mokymuisi skirtas laikas. Taip pat labai vertinu ir visiems sakau, jog yra svarbiau kas mus pažįsta, o ne ką mes pažįstame. Todėl labai daug dėmesio skiriu pažintims, gerų ryšių palaikymui ir dalinuosi tuo, ką žinau, nes mano tikslas – suteikti pirmiausia pridėtinę vertę, o tuomet visa kita ateis savu laiku, savais būdais. Svarbu tikėti ir pasitikėti žmonėmis, nepaisant to, jog žmogus netęsi savo pažadų ir nukenčiame finansiškai, palydėti tą klientą su geromis emocijomis. Taip pat svarbu verslą daryti ne dėl pinigų (taip, jie svarbūs), bet dėl to, kad galėtume savo įgūdžiais padėti išspręsti klientų problemas. Mano tikslas – socialinių tinklų pagalba padėti klientams papasakoti jų auditorijai apie tai, ką jie daro, kokią problemą jų produktas/paslauga sprendžia, edukuoti žmones, sukurti patikimo prekės ženklo įvaizdį.

Kaip vertinate „Versli Lietuva“ konsultanto pagalbą bei paslaugas, mentorystės programą?

Vertinu labai teigiamai ir esu labai dėkinga už suteiktą galimybę, nes tai buvo puikus postūmis ir nuostabios mano kelionės pradžia. Esu labai dėkinga Dianai bei Verutei – nuostabioms moterims, kurios nuoširdžiai nori, kad visiems pasisektų, nes tokio požiūrio dėka, mes, „Spiečiaus“ nariai, galime ir pasiekiame daug.

Kokių patarimų turėtumėte kitiems pradedantiesiems, ką jie turėtų žinoti, kokių klaidų nedaryti?

Mano patarimas – dirbti ties savimi, nes, kaip ir minėjau, mūsų verslas – mūsų veidrodis. Tai nesibaigiantis procesas ir tęsis visą gyvenimą. Aš dar tik pradžioje šios kelionės, bet man šis supratimas labai pasiteisino. Kita svarbi pamoka – susirasti mentorių, ar net ir kelis. Mes dažnai nematome, kas yra aplink mus, nes esame per daug susikoncentravę į savo veiklą. Svarbu žinoti, kad mentorius nebūtinai turi būti su mumis fiziškai, jis gali su mumis bendrauti per knygą, video ar kitu formatu. Mokykimės bendrauti, palaikyti gražius ryšius su bet kuriuo sutiktu žmogumi, nes tuomet nereikės savęs reklamuoti, ieškoti klientų, apie mus kalbės kiti, o tai geriausia nemokama reklama. Galiausiai, niekuomet nenustokite tobulėti savo srityje, nes žinios keičiasi dideliu greičiu. Na, ir nebijoti perduoti darbų kitiems, nes mes negalime visko atlikti vieni ir reikia tai pripažinti. Nuoširdžiai linkiu mėgautis ir nebijoti išbandyti.

Toliau skaitykite

Pilnametystės proga gautos pajamos suteikė galimybę užsiimti mėgstama veikla
Pilnametystės proga gautos pajamos suteikė galimybę užsiimti mėgstama veikla
2019-05-17

Verslo pradžioje svarbu turėti lėšų, už kurias įsigyjama įranga, technika ar investuojama į kitas verslo vystymo priemones. Martynas Kazlauskas, laisvais samdomas videografas, šių lėšų gavo sulaukęs pilnametystės ir įsigijo pirmąją savo kamerą. Martynas šiuo metu kuriu įvairaus pobūdžio video filmus, dažniausiai dokumentinio/reprezentacinio tipo (pristatymai, apžvalgos, interviu, reklamos, muzikiniai klipai ir pan.).

Noras būti matomam internete paskatino įkurti nuosavą skaitmeninės rinkodaros agentūrą
Noras būti matomam internete paskatino įkurti nuosavą skaitmeninės rinkodaros agentūrą
2019-03-13

Egzistuoja posakis: „jei tavęs nėra internete, tavęs nėra visai“. Tai labai gerai atspindi šiuolaikinę verslo situaciją, kai buvimas internete yra būtinybė kiekvienam verslui. Tačiau svarbu ir tai, kad verslo internetinį puslapį ar socialinę paskyrą rastų tikslinis klientas, prekės ar paslaugos būtų tinkamai pristatytos internete ir sugeneruotų pajamas. Asmeninis noras gilinti į šias sritis paskatino Tomą Morkūną, skaitmeninės rinkodaros agentūros „Reklamos ateitis“ vadovą, įkurti savo verslą ir padėti kitiems verslams būti matomiems internete.