Provanso žavesio ieškantieji gali jį rasti Mockūnuose

2018-06-04
Provanso žavesio ieškantieji gali jį rasti Mockūnuose

Vienas iš Provanso išskirtinumų – levandų plantacijos. Šių augalų plantacijos atrodo nepakartojamai, o levandos yra labai naudingi žmogui. Tačiau norint pasigėrėti šiais vaizdais nebūtina keliauti į Provansą, jį galim rasti ir Lietuvoje, Mockūnuose esančiame „Levandų ūkyje“. Apie idėją įkurti tokį ūkį bei išmoktas pamokas kalbamės su Giedre Jankūniene, vienas iš idėjos autorių.

Kas įkvėpė įkurti „Levandų ūkį“?

Levandų savo darželiuose turėjome visada, jomis dalinomės su kaimynais. Sesei apsilankius Provanse ir išvydus mėlynuojančius levandų laukus, kilo idėja tokį Provansą sukurti ir Mockūnuose. Pagrindinės idėjos iniciatorės esame trys – mama Otilija, sesuo Aušrinė ir aš. Daug diskutavome, tarėmės, nes tik taip gimsta geriausios mintys. Dvejus metus ruošėme augalams žemę, o pirmosios levandos buvo pasodintos 2014 metų rudenį. Pirmaisiais metais produkcijos turėjome mažai, bet jau tuomet pradėjome galvoti, kaip tinkamai panaudoti levandas, ką galime iš jų gaminti.  Pirmuosius trejus metus šios mūsų veiklos verslu tikrai nebuvo galima vadinti. Vyko kūrybinis procesas, eksperimentavome, buvo daug nusivylimų, bet ir išmokome labai daug. Teko perprasti levandų auginimo ir dauginimo subtilybes. Dabar visi mūsų daigai yra užauginti iš mūsų ūkyje subrendusių sėklų. Šiuo metu jau turime savo produktus, kuriuos galime pasiūlyti pirkėjams bei turime susikūrusios savo prekės ženklą, kuris yra registruotas kaip lietuviškas prekės ženklas.

Su kokiomis kliūtimis susidūrėte?

Pagrindinė kliūtis pradedant verslą yra finansai, su ja susidūrėme ir mes. Pirmaisiais metais teko investuoti savo asmenines lėšas, nes nesinorėjo įsipareigoti bankui. Šiuo metu investicijų dar reikia, bet jau galime investuoti savo uždirbtas lėšas. Taip pat trūko informacijos apie tokį netradicinį verslą, tad teko pačioms daug ieškoti informacijos. Padėjo tai, kad verslas sutapo su pomėgiais, nes daug lengviau pomėgį paversti verslu nei verslą pomėgiu. Daug domėjomės eteriniais aliejais, jų nauda, vaistiniais augalais. Visa tai yra mūsų žinių pagrindas. Sunkiausia šias žinias paversti produktu ir gautą produktą pateikti pirkėjui. Labai nedaugelis žino, kokiomis savybėmis pasižymi levanda, todėl tenka užsiimti ir šviečiamąja veikla.

Kokie verslo sprendimai pasiteisino, kokias verslo pamokas pavyko išmokti?

Labiausiai pasiteisino sprendimas priimti į savo ūkį lankytojus ir juos supažindinti su augalais, jų savybėmis bei savo produkcija. Nors toks sprendimas reikalauja papildomų investicijų, bet tik tokiu būdu pirkėjai gali įvertinti mūsų produkcijos privalumus. Taip pat visada atsižvelgiame į pirkėjų ir lankytojų pageidavimus, jie padeda mums tobulėti.

Kaip vertinate „Versli Lietuva“ konsultanto pagalbą?

Į „Versli Lietuva“ konsultantą kreipėmės, nes niekaip neapsisprendėme, į kurią veiklos rūšį pasirinkti, nes norėjome levandas atskirti nuo ūkininko ūkio. Pagalbą vertinu teigiamai, konsultantas aiškiai ir išsamiai išaiškino veiklų privalumus ir trūkus bei patarė, kuri veikla šiuo metu mums labiausiai tiktų, kaip tinkamai susitvarkyti dokumentus. Tai buvo naudingiausia. Taip pat konsultantas domėjosi, kaip sekasi tvarkyti dokumentus.

Ką patartumėte tiems, kurie dar tik svajoja apie nuosavą verslą?

Pradedantiesiems pirmiausiai norėčiau patarti panagrinėti to produkto ar paslaugos rinką savo rajone ir Lietuvoje, visada ieškoti išskirtinumo ir naujovių. Labai svarbu vizualinis patrauklumas, tad produktus gaminkite ir apipavidalinkite taip, kad jie būtų patrauklūs savo išvaizda. Ir nebijokite, jei kiti pradės jus kopijuoti, vadinasi darote gerai.

Toliau skaitykite

Mokymų trenerė rado būdą, kaip padėti tobulėti tiems, kurie neturi laiko
Mokymų trenerė rado būdą, kaip padėti tobulėti tiems, kurie neturi laiko
2021-04-01

Prasidėjus karantinui ir renginiams bei mokymams persikėlus į virtualią erdvę, verslo mokymų trenerė Liana Mogišaitė nieko nelaukusi ėmė realizuoti jau kurį laiką brandintą idėją – kurti itin trumpus, koncentruotus mokymų įrašus, kurie sugulė į „Milžinų klubas“ platformą. Šiuos 2-7 minučių trukmės efektyvumo mokymus Liana vadina „piliulėmis“, kurios skirtos vis mažiau laiko turinčiam, bet žingeidžiam ir tobulėti siekiančiam šiuolaikiniam žmogui.

 

Trauma, paskatinusi ieškoti naujų sporto metodikų, tapo nuosavo verslo impulsu
Trauma, paskatinusi ieškoti naujų sporto metodikų, tapo nuosavo verslo impulsu
2019-06-25

Kartais skaudi patirtis ir būdas, kaip ją įveikti, skatina padėti kitiems, turintiems panašių problemų. Ernestos ir Vytauto Glemžų šeima savo sporto klubą „FreeMotion“ įkūrė, kai vyras patyrė traumą, prognozavusią negalią. Tačiau nauja sporto metodika padėjo išgyti bei nuo šiol padeda ir kitiems.