Sėkmei užsienyje nereikia išrasti dviračio, užtenka jo laikiklio

2017-12-26
Sėkmei užsienyje nereikia išrasti dviračio, užtenka jo laikiklio

Kartais išsprendus gyvenimišką, kasdienę problemą gali sukurti unikalią prekę, gaudančią sėkmės paukštę nuo Vokietijos, Jungtinių Valstijų iki Naujosios Zelandijos, Kinijos ar net Honolulu. Galvodamas, kaip sutalpinti 5 šeimos dviračius daugiabučio balkone, verslo konsultantas Bronius Rauba išrado „Parkį“ – vertikalų automatinį laikiklį, kurį naudodami dviratį lengvai pakelti ir pakabinti gali ir vaikai.

„Parkis“ gyvuoja jau daugiau nei metus. Per gana trumpą laiką B. Rauba savo sukonstruotą prototipą ištobulino pasitelkęs inžinierių Vygantą Radvilą. Vyrai iš karto žinojo, kad kuria universalų produktą, skirtą pasaulinei rinkai.

Pasitikrinti, ar tikrai eina teisingu keliu, jie nusprendė pristatydami laikiklį sutelktinio finansavimo platformoje „Kickstarter“, kurioje galima parodyti savo išradimą viso pasaulio vartotojams ir surinkti reikiamą pinigų sumą verslo idėjai įgyvendinti. Pasiruošimas truko apie du mėnesius, o sėkmė buvo tokia greita, kad ir šiandien verslininkas, jei turėtų naujų idėjų, startuotų ten.

„Nežinau geresnio būdo, kuriuo galima patikrinti prekės paklausą, potencialias rinkas, nei sutelktinio finansavimo platformos. Sutaupėme ir laiko, ir pinigų. Nereikėjo papildomų tyrimų – viską sužinojome vos per mėnesį, gavome reikiamą finansavimą“, – pasakoja B. Rauba.  Komanda per 30 dienų siekė surinkti 12 tūkst. eurų, o pritraukė daugiau nei 70 tūkst. eurų. Specialiai kurtas filmukas buvo peržiūrėtas daugiau nei 50 mln. kartų.

Dviračių mylėtojai vertina „Parkį“, nes norint pakelti ir vertikaliai pakabinti dviratį nereikia daug fizinės jėgos. Šiandien „Parkis“ klientą randa ir Australijoje, Vokietijoje, Kanadoje, Šveicarijoje ir daugybėje kitų šalių. Jo profilis gaminamas vienoje Švedijos kapitalo įmonėje , o visas įrenginys surenkamas Lietuvoje. „Pas mus atvyko partneriai iš Australijos ir Vokietijos, norėdami išsamiau susipažinti su produkto gamyba. Čia jie lankėsi pirmą kartą ir buvo maloniai nustebinti, nes prieš tai apie mūsų šalį nežinojo nieko. Jaučiamės net šiek tiek ambasadoriai“, – šypsosi B. Rauba.

„Parkio“ kūrėjai ruošiasi naujam postūmiui. „Svarstome ir galimybes 2018 m. dalyvauti užsienio parodose. Negalime užmigti ant laurų“, – nurodo P. Rauba.

B. Raubos teigimu, didžiausias sunkumus yra įrenginio transportavimas – „Parkis“ yra 1,7 m ilgio, sveria 8 kg. Siunčiant pavieniams vartotojams kaštai išaugo, kyla rizika, kad laikiklis gali būti pažeistas. Todėl siekis yra užmegzti ilgalaikius, nuolatinius verslo ryšius su kuo daugiau atstovų skirtinguose pasaulio regionuose, kuriems būtų galima siųsti didesnius užsakymus paletėmis. „Parkis“ taip pat tinka ir dviračių parduotuvėms kaip prekybinis inventorius.

„Lietuvoje yra daug gerų gamintojų, įdomių prekių, kurios taip ir neiškeliauja už Lietuvos ribų, nes daugelis verslininkų neturi patirties, žinių, kaip patekti į užsienio šalių rinkas. Norint pasiekti vartotojus, reikia įdėti daug pastangų, turėti begalę žinių. Specialistų Lietuvoje nėra daug, o ir tie patys malasi mūsų rinkoje. O juk reikia mokėti, pavyzdžiui, prisibelsti iki australo širdies“, – apgailestauju B. Rauba.

„Parkis“ yra užsiregistravęs pagrindinėje Lietuvos eksportuotojų duomenų bazėje (EDB), kurioje yra daugiau nei 1 800 įmonių, siūlančių savo prekes, paslaugas.

 

Užsienio verslininkai gali patogiai rasti visą dominančią informaciją apie jų produktus, apyvartą ir kontaktus. „Tokia platforma puikiai tinka standartiniams verslams, kuriuos galima rasti pagal sektorių. Mes patys patenkame į daug kategorijų – sporto, laisvalaikio, turizmo, buities, inžinerines“, – sakė „Parkio“ vadovas.

EDB naudojasi ir Lietuvos diplomatai (komercijos atašė, ambasadų darbuotojai), kuomet gauna užsieniečių užklausų apie galimas verslo partnerystes Lietuvoje. Šiuo metu EDB yra užsiregistravusių daugiau nei 1800 Lietuvos eksportuotojų. Joje galima rasti tiek dideles įmones, pavyzdžiui AB „Žemaitijos pienas“ ar UAB „Marijampolės pieno konservai“, tiek ir mikro įmones, tokias kaip Dano Gaižausko IĮ ar MB „Dailidesign“.

Daugiausia EDB yra statybų ir baldų sektoriaus įmonių, tarp sparčiausiai naujai besiregistruojančių – aprangos ir tekstilės pramonės atstovai.

Per vieną dieną EDB vidutiniškai aplanko daugiau nei 300 unikalių lankytojų, o lankomumas nuolat auga.  Į aktyviausiai EDB besilankančių šalių dešimtuką patenka ir tikslinės Lietuvos eksporto rinkos – Izraelis, Jungtinė Karalystė, Kinija, taip pat kaimynai latviai, estai.

Toliau skaitykite

Užsienio klientas tiekėją Lietuvoje surado per ambasadą
Užsienio klientas tiekėją Lietuvoje surado per ambasadą
2019-03-19

Kai praėjusių metų rudens pradžioje britų įmonė ėmė ieškoti tiekėjų, gaminančių pašto dėžutes, visoje Europoje, lietuviai buvo aktyviausi siūlydami savo gamintojų paslaugas. Praėjo keturi mėnesiai ir pašto dėžučių partija jau iškeliavo į Jungtinę Karalystę.

Vienas „Oxipit“ įkūrėjų: „Norint parduoti inovaciją, reikia mokėti labai aiškiai pagrįsti savo produktų pridėtinę vertę“
Vienas „Oxipit“ įkūrėjų: „Norint parduoti inovaciją, reikia mokėti labai aiškiai pagrįsti savo produktų pridėtinę vertę“
2018-12-18

Didžiausio Baltijos šalyse gyvybės mokslų renginio „Life Sciences Baltics“ startuolių programos konkurso nugalėtojas „Oxipit“ gruodžio pradžioje savaitę viešėjo JAV, Ohajo valstijoje. Dirbtinio intelekto startuolis pristatė savo vystomus produktus potencialiems klientams: universitetams, ligoninėms, radiologams.