Sėkmingas verslo startas paskatino likti ir įsitvirtinti Tauragėje

2020-08-06
Sėkmingas verslo startas paskatino likti ir įsitvirtinti Tauragėje

Paula Mačiulienė, kalbų centro UAB „Kelias į pasaulį“ savininkė ir vadovė, dar studijuodama universitete pastebėjo, kad Tauragėje nėra vietos, kurioje būtų galima mokytis kalbų. Tad būdama 4 kurso studentė grįžo į gimtąjį miestą ir įkūrė savo kalbų centą, dabar čia žinių semiasi vaikai bei suaugusieji, jau teikiamos ir vertimo paslaugos.

Paula, papasakokite, nuo ko prasidėjo kalbų centro įkūrimas?

Paskutinį studijų pusmetį užbaigiau jau dirbdama Tauragėje. Nuo 2019 m. vasario pradėjau organizuoti anglų ir prancūzų kalbų kursus bei individualias pamokas. Išsinuomojau klasę Tauragės „Versmės“ gimnazijoje ir ten dirbau kiekvieną vakarą. Darbas man labai patiko, pagavau pagreitį ir nors planavau pamokas organizuoti iki mokslų pabaigos, o vėliau išvykti, nusprendžiau pasilikti. Tuo pat metu radau erdvesnes patalpas, tokiu būdu viskas susidėliojo ir šiuo metu dirbu vietoje apie kurią ilgai svajojau.

Tikiu, jog mokslas atneša naudą ir mokytis gali būti smagu. Esu energinga ir ambicinga asmenybė, kuri stengiasi įgyvendinti savo tikslus, o pagrindiniai tikslai yra suteikti mokiniams galimybę mokytis įvairių užsienio kalbų, kurti tokią mokymosi aplinką, kurioje būtų gera visiems.

Dabar labai sėkmingai vystote savo verslą. Kaip manote, kas lėmė sėkmę?

Turbūt galėčiau įvardinti kelis dalykus, visų pirma tai yra centro darbuotojai, kurie labai atsidavę savo darbui. Antra, noras vaikams ir suaugusiems sukurti tokią mokymosi aplinką, kuri būtų maloni ir sukeltų teigiamas emocijas. Vaikų šypsenos mokantis naujus dalykus įvairiais metodais yra geriausias įvertinimas. Džiugu, kad vaikams galime įrodyti, jog mokytis yra smagu ir to nereikia daryti per prievartą.

Centro pradžioje akcentavome kalbų kursus, visgi, laikui einant pamatėme, jog tauragiškių poreikiai yra kitokie. Šiuo metu išplėtėme savo vertimų veiklą, dirbame su įvairiomis teisininkų įmonėmis Tauragėje ir kituose Lietuvos miestuose. Didžioji veiklos dalis yra vaikų edukacija. Mokome juos įvairių kalbų, gamtos ir žmogaus pažinimo, matematikos.

Kaip prie Jūsų verslo prisidėjo „Spiečiuje“ teikiamos paslaugos?

„Verslios Lietuvos“ Tauragėje įkurtas bendradarbystės centras „Spiečius“ buvo mano metų atradimas, vienintelis dalykas, ko gailiuosi, jog apie jį nežinojau prieš savo įmonės atidarymą, būčiau išvengusi daug klaidų.

Dabar visiems draugams, pažįstamiems ir net savo mokiniams siūlau kreiptis į Indrę, Tauragės „Spiečiaus“ koordinatorę, su ja pasitarti visais rūpimais verslo klausimais. Mane „Spiečiuje“ labiausiai domina įvairūs mokymai, bendraminčių susibūrimai ir patarimai.

Toliau skaitykite

Interjero dizainerė: mentorystė – puiki galimybė pradedant, plečiant verslą ar keičiant jo kryptį
Interjero dizainerė: mentorystė – puiki galimybė pradedant, plečiant verslą ar keičiant jo kryptį
2020-10-16

Dažniausiai mūsų šalies verslininkai įsitvirtina Lietuvos rinkoje, o paskui siekia pristatyti savo produkciją ar paslaugas užsienyje. Vis tik „Autentiški interjerai“ įkūrėja, interjero dizainerė Aida Šniraitė, ilgą laiką besimokiusi ir gyvenusi Prancūzijoje bei Didžiojoje Britanijoje, savo interjero dizaino studijos verslą iš karto pradėjo tarptautiniu mastu, o klientų pritraukimas Lietuvoje jai tapo tikru iššūkiu.

Lietuvių bendrovė skinasi kelią elektromobilumo industrijoje
Lietuvių bendrovė skinasi kelią elektromobilumo industrijoje
2020-10-12

Lietuvoje naujai besikuriantiems verslams neretai tenka įveikti daug iššūkių norint įsitvirtini rinkoje, ypač skinantis kelią į užsienio šalis. Susidurti tenka ne tik su investicijų ar finansų klausimais, bet net ir su potencialių klientų stereotipais dėl mažiau žinomos šalies, ar lūkesčiais, kad produktas kilęs iš rytų Europos turėtų būti reikšmingai pigesnis. Su tokiais ir panašiais iššūkiais teko susidurti ir elektromobilių įkrovimo stoteles gaminančiai lietuvių bendrovei „Elinta Charge“. Tačiau per gana trumpą laiką jiems pavyko ne tik įžengti į daugumą Europos ir net keletą kitų rinkų, bet ir pelnyti  prestižinį tarptautinį „RedDot“ produkto dizaino apdovanojimą.