Spietiečiai Toma ir Robertas: verslas – ne tik kūryba, bet ir laisvė

2021-05-24
Spietiečiai Toma ir Robertas: verslas – ne tik kūryba, bet ir laisvė

Klaipėdos „Spiečiaus“ nariai Toma ir Robertas Liutikai įkūrė įmonę „Pilna galva“ ir šiuo metu vysto prekės ženklą „Kūnas Mags & Books“. Spietiečių galvos išties pilnos idėjų – leido žurnalą, kuris išaugo į knygyną, rašo tinklaraštį, kuria tinklalaides, teikia dizaino bei komunikacijos paslaugas ir tuo nė neketina apsiriboti. Nepaisant didelio veiklų kiekio, Toma ir Robertas neabejoja: verslas – ne tik kūryba, bet ir laisvė.

Platų verslininkų veiklų spektrą paaiškina jų įgytos kompetencijos: Toma yra žurnalistė ir komunikacijos specialistė, o Robertas – laisvai samdomas grafikos ir web dizaineris.

„Mūsų veikla neapsiriboja vien tik knygų pardavimu – viešindami savo veiklą pasitelkiame ir kitas medijas: tinklaraščio rašymą, tinklalaides, naujienlaiškių rinkodarą ir daug kitų. Prieš kelerius metus leistas žurnalas „Kūnas Mag“ buvo mūsų veiklos pradžia. Iš jo ir išaugome į „Kūnas Mags & Books“ knygyną“, – pasakoja Toma.

Verslininkų vystomas „Kūnas Mags & Books“ yra internetinis knygynas, kuriame lankytojai gali rasti unikalias kavos staliuko tipo knygas – leidinius apie madą, dizainą, fotografiją, keliones ir kūną.

„Knygyno idėja kilo keliaujant po užsienį. Kartu su žmona pamatėme, jog Lietuvoje nėra arba sunku įsigyti tokio pobūdžio leidinių. Nuo kitų knygynų skiriamės savo asortimentu – daug dėmesio teikiame knygų ir žurnalų atrankai, norime atvežti įkvepiančių leidinių, pristatančių ateities tendencijas, naujienas. Mūsų knygyno lentynose daugiausia užsienio leidiniai, tačiau pastaruoju metu atsiranda ir nišinių lietuvių kūrėjų darbų. Beje, mūsų prekiaujamos knygos yra ir nuostabios interjero detalės – paprastai itin didelės, skirtos laikyti matomoje namų ar biuro vietoje“ – pasakoja Robertas.

Toma ir Robertas džiaugiasi, jog verslą pavyksta vystyti natūraliai – klientai patys randa knygyną, grįžta ir rekomenduoja kitiems. Tačiau verslininkai dabartine veikla nė neketina apsiriboti ir jau turi kitų ateities planų.

„Dabartinė mūsų vizija turėti fizinį knygyną, kuriame būtų ne tik knygų parduotuvė, bet ir kūrybinė erdvė – studija, kurioje teikiamos reklamos, leidybos paslaugos“, – dalinasi ateities planais Toma.

Toma ir Robertas 2020 metų rudenį prisijungė prie VšĮ „Versli Lietuva“ Klaipėdos mieste vystomo bendradarbystės centro „Spiečius“. Bendradarbystės centre smulkieji ir pradedantieji verslininkai gali nemokamai naudotis darbo erdve ir čia teikiamomis verslumo skatinimo paslaugomis.

„Kadangi šiuo metu dar neturime savo studijos, viena prisijungimo prie „Spiečiaus“ priežasčių buvo čia suteikiama darbo vieta. Tačiau prisijungę suvokėme, kad „Spiečiuje“ – nuostabi bendruomenė. Labai gera dirbti kartu ir jausti motyvaciją, palaikymą ir tai, jog tu ne vienas, bandantis auginti savo verslą“ – teigia Robertas.

„Spiečius“ yra kur kas daugiau nei darbo vieta – bendradarbystės centro nariams teikiamos individualios verslo konsultacijos, suteikiama galimybė konsultuotis su verslo ekspertais, dalyvauti verslo įgūdžių ugdymo programose, mokymuose ir renginiuose bei bendrauti ir įgyvendinti bendras iniciatyvas su kitais miesto verslininkais.

Labai naudingi „Spiečiuje“ vykstantys įvairūs mokymai, seminarai, asmeninės verslo konsultacijos ir, žinoma, galimybė dirbti ne namie. Ypač karantino metu, kuomet namai jau buvo įgrisę, būdavo nuostabu atvažiuoti į „Spiečių“ ir ramiai bei produktyviai dirbti“, – pasakoja Robertas.

Verslininkai, norintys papildyti Klaipėdos „Spiečiaus” bendruomenę, gali kreiptis į centro koordinatorę: +370-673-73178, i.kazlauskiene@verslilietuva.lt

Toliau skaitykite

Kaip prekės ženklui kurti bendruomenę pasitelkiant asmeninę patirtį
Kaip prekės ženklui kurti bendruomenę pasitelkiant asmeninę patirtį
2021-09-17

Vaizdo vebinare apie lietuviškus prekės ženklus Jungtinės Karalystės rinkodaros ekspertas dr. Darrenas Colemanas kalbina Vilmantę Markevičienę, „Gentle Day“ įkūrėją, apie tai, kaip asmeniniai iššūkiai ir išgyvenimai paklojo pamatą ne tik verslo idėjai, bet ir bendruomenės būrimui.

„Spiečiuje“ verslūs šiauliečiai įgauna verslo pagreitį
„Spiečiuje“ verslūs šiauliečiai įgauna verslo pagreitį
2021-09-06

Pačiame Šiaulių miesto centre įsikūręs „Verslios Lietuvos“ vystomas bendradarbystės centras „Spiečius“ buria ne tik Šiaulių, bet ir kitų miestų verslininkus. Verslininkai įvardina, jog prisijungti prie „Spiečiaus“ juos paskatino čia teikiamos smulkiajam ir vidutiniam verslui subalansuotos paslaugos – mokymų programos, renginiai, suteikiama darbo vieta bei čia esanti verslininkų bendruomenė.