Trauma, paskatinusi ieškoti naujų sporto metodikų, tapo nuosavo verslo impulsu

2019-06-25
Trauma, paskatinusi ieškoti naujų sporto metodikų, tapo nuosavo verslo impulsu

Kartais skaudi patirtis ir būdas, kaip ją įveikti, skatina padėti kitiems, turintiems panašių problemų. Ernestos ir Vytauto Glemžų šeima savo sporto klubą „FreeMotion“ įkūrė, kai vyras patyrė traumą, prognozavusią negalią. Tačiau nauja sporto metodika padėjo išgyti bei nuo šiol padeda ir kitiems.

Sporto klubo treneriui V. Glemžai po sunkios traumos gydytojai buvo uždraudę sportuoti ir prognozavo fizinę negalią. Kai V. Glemža surado sporto metodiką „Funcional Patterns“, kuri jam padėjo, jis nusprendė pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi su kitais. Taip kilo idėja įkurti sporto klubą, kuriame kasdienis judėjimas tampa malonumu be įtampos, streso ar traumų sukelto skausmo. Tai vienintelis sporto klubas Panevėžyje, kuriame rūpinamasi ne tik gražia išvaizda ir gera savijauta, bet ir sveikata.

„Sporto klubuose, kuriuose teko dirbti treneriu, mano idėjos ir pasiūlymai būdavo atidėliojami, vadovai daugiausiai dėmesio skirdavo klientų skaičiaus ir pelno didinimui. Jaučiau, kad negaliu savęs visapusiškai realizuoti, nors visuomet norėjau mokyti žmones skatinti sportuoti sąmoningai, jausti ir suvokti savo kūną, jo poreikius. Be to, labai norėjau sukurti tokį sporto klubą, kuriame ypatingas dėmesys būtų skiriamas visiems sportuojantiesiems. Visais pastebėjimais nuolat dalindavausi su žmona, kol vieną dieną ji ėmėsi iniciatyvos ir pasiūlė įkurti savo sporto klubą. Pamažu tai tapo realybe“, – įsikūrimo istoriją pasakoja treneris Vytautas Glemža.

Jie verslą sukūrė neturėdami santaupų ir reikalingas lėšas teko skolintis. Sporto treneris pasakoja, kad nusprendus atidaryti sporto klubą kartu su žmona Ernesta jie turėjo tik idėją, kuria labai tikėjo, ryžtą ir nuolatines pajamas – jokių santaupų ar turto, kuriuo būtų galima laiduoti. „Bankuose mums neskyrė daug dėmesio – esame versle nepatyrę jauni žmonės, be žinių ir didelio noro, neturėjome ko pasiūlyti. Tačiau džiaugiamės, kad visai kitaip į mus pažiūrėjo Aukštaitijos kredito unijos specialistai. Čia iškart gavome išsamias konsultacijas, buvome supažindinti su verslumo skatinimo programa, finansuojama iš Europos socialinio fondo, ir patarimais, kaip tinkamai pasiruošti teikti paraišką“, – sako V. Glemža. „Aukštaitijos kredito unijos kolektyvui esame labai dėkingi. Jautėme ne tik profesionalią pagalbą, bet ir tikrą žmogišką palaikymą. Nors su žmona esame savo sričių specialistai ir puikiai išmanome tai, ką darome, tačiau pasirengti naujam verslui ir viską apgalvoti yra nemenkas iššūkis. Esame iš konkurentų sulaukę ir pagyrimų, ir paskatinimų“, – sako V. Glemža.

Be to, verslininkai prisijungė prie bendradarbystės centre „Spiečius“ organizuojamų „Verslo mentorių tinklo“ sesijų – jų metu jauni verslininkai gavo praktinių patarimų iš patyrusių mentorių.

„Prisijungdami prie programos nesitikėjome tokių rezultatų ir tokios nuoširdžios pagalbos. Kai pritrūkdavo patarimų, pagalbos, mentoriai visada būdavo šalia, užtekdavo skambučio ar net žinutės. Jausmas toks, lyg turėtum pagalbą 24/7 ir kai atrodo, jog viską padarei, pabendravus atrandi tiek daug naujų nebandytų kelių. Mentorystės metu teko padirbėti su „FreeMotion“ verslo vystymu, identiteto išgryninimu, komunikacija, rinkodara, reklama bei pardavimais. Mentorystės rezultatai ir verslo augimas yra įspūdingi – per 6 mėnesius pajamos išaugo 40 proc., pelningumas išaugo 62 proc., o paklausa – 364 proc.“, – mentorystės rezultatais dalinasi Ernesta Glemžienė.

Verslininkai pasakoja savo sporto klube kuriantys išskirtinę atmosferą. „Į „FreeMotion“ ateina klientai, kurie dar niekada gyvenime nesportavo arba nerado jiems tinkamo sporto klubo. Čia mažais žingsneliais jiems pavyksta prisijaukinti sportą ir judėjimą. Laikysenos problemos atsiranda dar ankstyvoje jaunystėje, todėl sukūrėme vaikų ir paauglių grupes, kur koreguojame vaikų laikyseną ir svorio problemas. Nenusigręžiame nuo klientų, kurie patiria nugaros, kelių ar kitus skausmus, tai mūsų kasdienybė, padedame jiems atrasti judėjimą be skausmo. Tinkamai parinktas fizinis krūvis sveikatą veikia kaip vaistai nuo lėtinių ligų, ypač didelis dėmesys suteikiamas besilaukiančioms moterims. Šiuolaikinis gyvenimo būdas, migrena, depresija – tai tos ligos, kurios atima ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą, sporto dėka su šiomis ligomis galima atsisveikinti ilgam. Po sunkaus fizinio ar protinio darbo norisi pabėgti nuo supančių problemų. Treniruotės metu lankytojai ne tik pailsi, bet ir atranda naujus sprendimus“, – apie šį unikalų sporto klubą pasakoja E. Glemžienė.

Toliau skaitykite

Karantinas šiauliečiams verslininkams nesutrukdė siekti tikslų – startuolis  pritraukė 100 000 eurų investiciją
Karantinas šiauliečiams verslininkams nesutrukdė siekti tikslų – startuolis  pritraukė 100 000 eurų investiciją
2021-05-13

Šiaulių bendradarbystės centro „Spiečiaus“ nariai Benas Dobrikas ir Emilis Markulis yra patyrę verslininkai: sukūrę ne vieną verslą dabar drauge vysto „Getfix“ platformą, kuri jau sulaukė investuotojų dėmesio ir pritraukė 100 000 eurų investiciją.

Mokymų trenerė rado būdą, kaip padėti tobulėti tiems, kurie neturi laiko
Mokymų trenerė rado būdą, kaip padėti tobulėti tiems, kurie neturi laiko
2021-04-01

Prasidėjus karantinui ir renginiams bei mokymams persikėlus į virtualią erdvę, verslo mokymų trenerė Liana Mogišaitė nieko nelaukusi ėmė realizuoti jau kurį laiką brandintą idėją – kurti itin trumpus, koncentruotus mokymų įrašus, kurie sugulė į „Milžinų klubas“ platformą. Šiuos 2-7 minučių trukmės efektyvumo mokymus Liana vadina „piliulėmis“, kurios skirtos vis mažiau laiko turinčiam, bet žingeidžiam ir tobulėti siekiančiam šiuolaikiniam žmogui.