Verslo niša atrasta diskutuojant su draugais

2018-10-18
Verslo niša atrasta diskutuojant su draugais

Verslo idėjos kyla tikriausiai kiekvieno žmogaus galvoje susidūrus su kokia nors situacija, kuri galėtų būti patobulinta, įgijus tam tikrus įgūdžius ar bendraujant su kitais žmonėmis. Tačiau dažnai šios idėjos ir lieka tik idėjomis, kol kažkas jų neįgyvendina. Tautvydo Milaknio, kompiuterių įrangos nuomos „Biuro įrangos nuoma“ įkūrėjo, verslo idėja kaip tik ir kilo bendraujant su draugais.

Iš kur kilo idėja, kas įkvėpė pradėti savo verslą?

Studijuodamas Pietų Korėjoje turėjau 3 grupės draugus, kurie buvo iš Didžiosios Britanijos. Praėjus keliems metams aplankiau juos Londone ir jie visi trys dirbo skirtinguose Londono bankuose. Diskutuojant apie verslą, netikėtai išsikalbėjome, kad visi bankai nuomojasi IT įrangą. Taigi, jei net tokios konservatyvios įstaigos nuomojasi įrangą vakaruose, kodėl nepasiūlius to ir mums?

Su kokiomis kliūtimis susidūrėte pradžioje ar jau verslo vykdymo etape?

Vienas didžiausių iššūkių versle yra gera komanda. Prieš 7 metus su bendraminčiu pradėjome nuomos verslą. Augant verslui, reikia daugiau žmonių, ir pajautėme, kad rasti tinkamus žmones yra didelis iššūkis verslui.

Šiuo metu didžiausias iššūkis yra automatizuota sistema klientų valdymui. Klientai kreipiasi ir nori sprendimo kuo greičiau. Darome viską, kad klientas gautų individualų sprendimą tą pačią dieną. Tam reikalingi dideli resursai, bet gera vartotojo patirtis svarbiausia.

Kokie verslo sprendimai pasiteisino, kokias verslo pamokas pavyko išmokti?

Vienas verslo sprendimas – dirbti su geriausiais pasiteisino su kaupu. Šiais metais augome penkis kartus, tai yra mentorių nuopelnas. Iš pradžių kilusi idėja kreiptis pagalbos į mentorius atrodė abejotina. Juk patys geriausiai išmanome šio verslo subtilybes. Visgi kreipėmės į verslininkus, kurie turi ne tik didelę patirtį, bet ir žinias šiame verslo segmente. Taip pat supratome, kad labai svarbu yra greitis ir lankstumas.

Per 7 metus versle patyrėme ir skaudžių pamokų, kurios privertė keisti savo verslo modelį. Turbūt skaudžiausia tai, ką galima pamatuoti. Įsigijome įrangos, kurią laikėme lentynoje ir ji  tai negeneravo papildomų pajamų. Šie sprendimai galėjo baigtis itin skausmingai. Dabar dirbame be sandėlio. Tai reiškia, kad kompiuteriai keliauja tiesiai iš tiekėjų. Nesame prisirišę prie vieno ar kito modelio ir galime profesionaliai patarti, kas klientui tinka labiausiai. Tai patvirtina ir praėjusį mėnesį gautas Lenovo atstovo (Lenovo PC Partners) statusas.

Kaip vertinate „Versli Lietuva“ darbuotojo pagalbą bei paslaugas, mentorystės programą?

Išgirdę apie „Spiečių“ Šiaulių mieste, iškart susidomėjome ir nusprendėme kreiptis. Diana puikiai supažindino su teikiamomis paslaugomis ir padėjo nesunkiai rasti pirmąjį verslui reikalingą mentorių. „Spiečiuje“ iš Dianos išgirdome ir apie kitas galimybes verslui, šiuo metu dirbame būtent čia. Sužinojome ir apie galimybes gauti paramą verslui, tad esame numatę ir rašyti projektus. Šis bendradarbystės centras išties padeda rasti daug atsakymų ir tiesiog dirbti efektyviau.  Erdvė ir aura sukurta „Spiečiuje“ išskirtinė. Asmeniškai dėkojame Dianai už rūpestį, dėmesį ir nuolatinį palaikymą.

Kokių patarimų turėtumėte kitiems pradedantiesiems, ką jie turėtų žinoti, kokių klaidų nedaryti?

Mūsų patarimas pradedantiesiems, kurį visada kartojame – iškart eiti į „Spiečių“ ir garsiai užduoti visus klausimus susijusius su verslu. Galima galvoti, kurti, tylėti ir dar kartą kurti. Galima klausti ir gauti atsakymą per kelias sekundes. Būtina pasiruošti ir galvoti savo galva, tačiau klausti reikia.

Be to svarbu ir rinktis, kieno patarimų klausyti. Kai patarimus dalina verslininkas ar specialistas yra viena, kai patarimus duoda artimas giminaitis ar draugas, kuris tik girdėjo, jog yra taip, yra visai kas kita.

Toliau skaitykite

Nerti į saldų nuosavą verslą su „Versli Lietuva“ pagalba buvo drąsiau
Nerti į saldų nuosavą verslą su „Versli Lietuva“ pagalba buvo drąsiau
2019-01-15

2019-uosius trys vilniečiai pasitiko ne su naujamečiu pažadu, o iš karto su pirmuoju nuosavu verslu: valgomų puokščių gamybos ir platinimo paslauga „Laiminga braškė“ (UAB “Vaisiai ir šokoladas”). Su „Versli Lietuva“ Verslo konsultantų tinklo pagalba maitinimo sektoriaus iššūkius įveikusi Lina Šiškienė su dviem verslo partneriais sostinėje, o vėliau ir kituose  Lietuvos miestuose ketina parodyti, kad šventes švęsti galima skaniau, gražiau ir sveikiau.

Netradicinis savivaldybių verslumo skatinimo fondų panaudojimas kelia regionų inovatyvumą
Netradicinis savivaldybių verslumo skatinimo fondų panaudojimas kelia regionų inovatyvumą
2018-12-21

Regionų verslumo skatinimas yra svarbus jų plėtrai bei talentų pritraukimui. Vienas iš būdų – tikslingai naudojamos savivaldybių SVV fondų lėšos. Didžioji dalis savivaldybių šiuos fondus skiria patalpų nuomos kompensavimui, įmonės steigimo lėšų kompensavimui ar įrangos įsigijimui. Tačiau kai kurios savivaldybės „Versli Lietuva“ dėka pritaiko inovatyvius sprendimus skatinti ne tik jau veiklą vykdančius verslus, bet ir suteikia galimybę dar tik planuojantiems kurti verslą gauti finansavimą. Jau antrus metus vykstantis konkursas „Verslumo manija“ tokią galimybę suteikė Alytaus miesto ir Klaipėdos rajono versliausiesiems.