Verslo niša atrasta diskutuojant su draugais

2018-10-18
Verslo niša atrasta diskutuojant su draugais

Verslo idėjos kyla tikriausiai kiekvieno žmogaus galvoje susidūrus su kokia nors situacija, kuri galėtų būti patobulinta, įgijus tam tikrus įgūdžius ar bendraujant su kitais žmonėmis. Tačiau dažnai šios idėjos ir lieka tik idėjomis, kol kažkas jų neįgyvendina. Tautvydo Milaknio, kompiuterių įrangos nuomos „Biuro įrangos nuoma“ įkūrėjo, verslo idėja kaip tik ir kilo bendraujant su draugais.

Iš kur kilo idėja, kas įkvėpė pradėti savo verslą?

Studijuodamas Pietų Korėjoje turėjau 3 grupės draugus, kurie buvo iš Didžiosios Britanijos. Praėjus keliems metams aplankiau juos Londone ir jie visi trys dirbo skirtinguose Londono bankuose. Diskutuojant apie verslą, netikėtai išsikalbėjome, kad visi bankai nuomojasi IT įrangą. Taigi, jei net tokios konservatyvios įstaigos nuomojasi įrangą vakaruose, kodėl nepasiūlius to ir mums?

Su kokiomis kliūtimis susidūrėte pradžioje ar jau verslo vykdymo etape?

Vienas didžiausių iššūkių versle yra gera komanda. Prieš 7 metus su bendraminčiu pradėjome nuomos verslą. Augant verslui, reikia daugiau žmonių, ir pajautėme, kad rasti tinkamus žmones yra didelis iššūkis verslui.

Šiuo metu didžiausias iššūkis yra automatizuota sistema klientų valdymui. Klientai kreipiasi ir nori sprendimo kuo greičiau. Darome viską, kad klientas gautų individualų sprendimą tą pačią dieną. Tam reikalingi dideli resursai, bet gera vartotojo patirtis svarbiausia.

Kokie verslo sprendimai pasiteisino, kokias verslo pamokas pavyko išmokti?

Vienas verslo sprendimas – dirbti su geriausiais pasiteisino su kaupu. Šiais metais augome penkis kartus, tai yra mentorių nuopelnas. Iš pradžių kilusi idėja kreiptis pagalbos į mentorius atrodė abejotina. Juk patys geriausiai išmanome šio verslo subtilybes. Visgi kreipėmės į verslininkus, kurie turi ne tik didelę patirtį, bet ir žinias šiame verslo segmente. Taip pat supratome, kad labai svarbu yra greitis ir lankstumas.

Per 7 metus versle patyrėme ir skaudžių pamokų, kurios privertė keisti savo verslo modelį. Turbūt skaudžiausia tai, ką galima pamatuoti. Įsigijome įrangos, kurią laikėme lentynoje ir ji  tai negeneravo papildomų pajamų. Šie sprendimai galėjo baigtis itin skausmingai. Dabar dirbame be sandėlio. Tai reiškia, kad kompiuteriai keliauja tiesiai iš tiekėjų. Nesame prisirišę prie vieno ar kito modelio ir galime profesionaliai patarti, kas klientui tinka labiausiai. Tai patvirtina ir praėjusį mėnesį gautas Lenovo atstovo (Lenovo PC Partners) statusas.

Kaip vertinate „Versli Lietuva“ darbuotojo pagalbą bei paslaugas, mentorystės programą?

Išgirdę apie „Spiečių“ Šiaulių mieste, iškart susidomėjome ir nusprendėme kreiptis. Diana puikiai supažindino su teikiamomis paslaugomis ir padėjo nesunkiai rasti pirmąjį verslui reikalingą mentorių. „Spiečiuje“ iš Dianos išgirdome ir apie kitas galimybes verslui, šiuo metu dirbame būtent čia. Sužinojome ir apie galimybes gauti paramą verslui, tad esame numatę ir rašyti projektus. Šis bendradarbystės centras išties padeda rasti daug atsakymų ir tiesiog dirbti efektyviau.  Erdvė ir aura sukurta „Spiečiuje“ išskirtinė. Asmeniškai dėkojame Dianai už rūpestį, dėmesį ir nuolatinį palaikymą.

Kokių patarimų turėtumėte kitiems pradedantiesiems, ką jie turėtų žinoti, kokių klaidų nedaryti?

Mūsų patarimas pradedantiesiems, kurį visada kartojame – iškart eiti į „Spiečių“ ir garsiai užduoti visus klausimus susijusius su verslu. Galima galvoti, kurti, tylėti ir dar kartą kurti. Galima klausti ir gauti atsakymą per kelias sekundes. Būtina pasiruošti ir galvoti savo galva, tačiau klausti reikia.

Be to svarbu ir rinktis, kieno patarimų klausyti. Kai patarimus dalina verslininkas ar specialistas yra viena, kai patarimus duoda artimas giminaitis ar draugas, kuris tik girdėjo, jog yra taip, yra visai kas kita.

Toliau skaitykite

Trauma, paskatinusi ieškoti naujų sporto metodikų, tapo nuosavo verslo impulsu
Trauma, paskatinusi ieškoti naujų sporto metodikų, tapo nuosavo verslo impulsu
2019-06-25

Kartais skaudi patirtis ir būdas, kaip ją įveikti, skatina padėti kitiems, turintiems panašių problemų. Ernestos ir Vytauto Glemžų šeima savo sporto klubą „FreeMotion“ įkūrė, kai vyras patyrė traumą, prognozavusią negalią. Tačiau nauja sporto metodika padėjo išgyti bei nuo šiol padeda ir kitiems.

Rado sprendimą, kaip pradinių klasių mokinius įtraukiančiai išmokyti matematikos
Rado sprendimą, kaip pradinių klasių mokinius įtraukiančiai išmokyti matematikos
2019-05-23

Informacinių technologijų apsuptyje, mokymosi būdai turi keistis. O vieną iš efektyvių būdų, kaip pradinių klasių mokinius išmokinti ne tik matematikos, bet ir bendravimo, bendradarbiavimo, rado Andrius Chomičius ir Gerda Surgautaitė, UAB „Eksperimentinė kūrybinio mąstymo laboratorija“ kūrėjai.